Co to znaczy NGUYEN TRAI, PSEUD. UC TRAI słownik. Biografia letniej wojny Wietnamu zChinami.

Nguyen Trai pseud. Uc Trai co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nguyen Trai, pseud. Uc Trai

Co to jest NGUYEN TRAI, PSEUD. UC TRAI: wietnamski pisarz, poeta, polityk, mąż stanu. Wczasie 10-letniej wojny Wietnamu zChinami oodzyskanie niepodległości N. był wysokim dowódcą wojskowym, opracował traktat ostrategii zwycięstwa. Po zakończeniu działań wojennych N. zrezygnował zkariery dworskiej, wrócił do rodzinnej wioski. Skutkiem intryg była zgon N. icałej jego rodziny. Zbogatego dorobku twórczego N., na który złożyły się liczne biografie, traktaty podejmujące zagadnienia geograficzne, edukacyjne, poematy, do dzisiaj zachowało się tylko 6 poematów umieszczonych wzbiorze UcTrai thi tap
Definicja Nagy Laszlo:
Co to jest itłumacz. Urodził się wchłopskiej rodzinie nad Balatonem. WBudapeszcie studiował malarstwo wWyższej Szkole Sztuk Pięknych ifilologię na uniwersytecie. Wlatach 1949-52 przebywał na stypendium nguyen trai, pseud. uc trai.
Definicja Nguyen Du:
Co to jest tworzący wjęzyku chiń. iwietnamskim piśmie nom. Pochodził zrodziny wysokiego urzędnika dworu dynastii Nguyenów. Wielką zasługą N. było ukształtowanie lit. języka wietnamskiego. Stworzył liczne nguyen trai, pseud. uc trai.
Definicja Nestor:
Co to jest Pylos, syn Neleusa iChloris; wIliadzie iOdysei pokazany jako typ mądrego starca, odważnego wboju, znakomitego wradzie. Jako jedyny ostał się przy życiu po masakrze dokonanej poprzez Heraklesa na nguyen trai, pseud. uc trai.
Definicja Neruda Pablo, Właśc. Neftalí Ricardo Reyes Basualto:
Co to jest uhonorowany Nagrodą Nobla (1971) za poezję, która znadzwyczajną siłą wyraża los całego kontynentu . Tata N. był urzędnikiem kolejowym, amatka, która zmarła, gdy był niemowlęciem - nauczycielką. Od nguyen trai, pseud. uc trai.
Definicja Narcyz:
Co to jest młodzieniec; syn nimfy Liriope iboga rzeki Kefisosa. Najpopularniejsza wersja mitu oN. podawana jest poprzez Owidiusza w Metamorfozach; gdy N. dorósł, stał się tak piękny, że pragnęło go sporo nguyen trai, pseud. uc trai.

Co to jest Nguyen Trai, pseud. Uc Trai znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: