Co to znaczy NGUYEN DU słownik. Biografia piśmie nom. Pochodził zrodziny wysokiego urzędnika dworu.

Nguyen Du co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nguyen Du

Co to jest NGUYEN DU: pisarz wietnamski tworzący wjęzyku chiń. iwietnamskim piśmie nom. Pochodził zrodziny wysokiego urzędnika dworu dynastii Nguyenów. Wielką zasługą N. było ukształtowanie lit. języka wietnamskiego. Stworzył liczne wiersze, atakże arcydzieło klasycznej literaturze wietnamskiej - Kim Von Kieu (Klejnot znefrytu, 1813) - nasyconą głębokim humanizmem, ukazaną na tle różnych warstw społ. opowieść olosach młodej dziewczyny. Epopeję, złożoną z3000 wierszy, napisał N. wjęzyku wietnamskim pismem nom, tzn. do pisma chińskiego przystosował odpowiednie dźwięki języka wietnamskiego. Klejnot znefrytu do dzisiaj pozostał jednym zulubionych utworów Wietnamczyków
Definicja Nemezis:
Co to jest słusznej zemsty isprawiedliwego gniewu; córka Nyks (Nocy). Zeus, zakochany wN., pożądał jej, ale ona uciekała przybierając różne postacie; gdy przemieniła się wgęś, Zeus posiadł ją pod postacią nguyen du.
Definicja Nosorożec:
Co to jest który wmetaforyczny sposób demaskuje wszystkie postaci totalitaryzmu, schowane zło zagrażające humanizmowi. Intencja N. oparty został na groteskowej historii. Któregoś dnia na ulicach Paryża nguyen du.
Definicja Novak Slobodan:
Co to jest Rab, na której przebywał wdzieciństwie, zapłodniła artystyczną wyobraźnię pisarza, pojawiała się regularnie na kartach jego powieści. Zadebiutował jako pisarz w1943 r. wierszem ogłoszonym nguyen du.
Definicja Nagy Laszlo:
Co to jest itłumacz. Urodził się wchłopskiej rodzinie nad Balatonem. WBudapeszcie studiował malarstwo wWyższej Szkole Sztuk Pięknych ifilologię na uniwersytecie. Wlatach 1949-52 przebywał na stypendium nguyen du.
Definicja Nietzsche Friedrich Wilhelm:
Co to jest poeta, eseista, autor aforyzmów iprzypowieści. Pocho- dził zrodziny protestanckiego pastora. WBonn iLipsku studiował teologię ifilologię klasyczną. Zainteresowania muzyczne, wieloletnia przyjaźń nguyen du.

Co to jest Nguyen Du znaczenie w Słownik bohaterów N .

  • Dodano:
  • Autor: