Co to znaczy MUSSET ALFRED DE słownik. Biografia Francuskiej; współczesny romantykom, nie dzielił.

Musset Alfred de co to jest

Czy przydatne?

Definicja Musset Alfred de

Co to jest MUSSET ALFRED DE: franc. pisarz, poeta idramaturg, członek Akademii Francuskiej; współczesny romantykom, nie dzielił ich poglądów polit. ani społ.; od założeń swojej epoki odciął się poematem Tajne myśli Rafała, szlachcica francuskiego, wktórym nawiązał do minionych wzorów, klasycznego racjonalizmu isensualizmu. Niefortunna miłość poety do George Sand zrodziła zachwycające artyzmem liryki zgromadzone wtomie Noce (1835-40). Reakcją M. na wygwizdanie poprzez romantyków imieszczańską publiczność jego komedii Noc wenecka było powstanie Teatru we własnym fotelu (1833), serii sztuk nie przydzielonych do grania na scenie, publikowanych w"Revue des Deux Mondes". Utwory te charakteryzowały trafność psychologicznej obserwacji, inteligentny dowcip iklarowna kompozycja. Idealne znich: Kaprysy Marianny (1833), Nie igra się zmiłością (1834), Lorenzaccio (1834) Świecznik (1835), Nie trzeba się zarzekać (1836), docenił ina nowo odkrył dla teatru XXw. Specjalne miejsce wlit. zajmuje powieść M. ocharakterze autobiograficznym Spowiedź dziecięcia wieku (1836), kreśląca portret autora icałego pokolenia. Utwory M. tłumaczyli na jęz. pol. między innymi: T. Boy-Żeleński, A. Międzyrzecki iW. Szymborska
Definicja Miller Arthur:
Co to jest Urodził się wzubożałej rodzinie żyd. imigrantów, która wlatach Wielkiego Kryzysu przeniosła się do Harlemu. Po studiach na uniwersytecie Ann Arbor wstanie Michigan powrócił do Nowego Jorku musset alfred de.
Definicja Moravia Alberto, Właśc. A. Pincherle:
Co to jest dramaturg idziennikarz. Wdzieciństwie, w konsekwencji gruźlicy kości, przykuty do łóżka na długie lata, wypełniał czas lekturą, między innymi Z. Freuda, F. Kafki, F. Dostojewskiego i A. Rimbauda musset alfred de.
Definicja Maria Magdalena:
Co to jest jedna znajsłynniejszych kobiet NT; pierwowzór nawróconej ladacznicy, znak pokuty. Punktem zwrotnym wżyciu MM, nierządnicy, było spotkanie Jezusa; zkobiety upadłej przeobraziła się wjego wierną musset alfred de.
Definicja Marsjas:
Co to jest syn Hyagnis iOlymposa; pochodził zFrygii. Przypisuje mu się wynalezienie aulosu, aczkolwiek wg innych przekazów na początku sporządziła go Atena, jednak gdy zauważyła, iż w trakcie gry na nim musset alfred de.
Definicja Montgomery Lucy Maud:
Co to jest kanadyjska. Przyszła na świat na Wyspie Księcia Edwarda, która jest również małą ojczyzną bohaterów większości książek pisarki. Zzawodu nauczycielka, była żoną duchownego. Światową sławę przyniosła M musset alfred de.

Co to jest Musset Alfred de znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: