Co to znaczy MORAVIA ALBERTO, WŁAŚC. A. PINCHERLE słownik. Biografia konsekwencji gruźlicy kości.

Moravia Alberto właśc. A co to jest

Czy przydatne?

Definicja Moravia Alberto, właśc. A. Pincherle

Co to jest MORAVIA ALBERTO, WŁAŚC. A. PINCHERLE: wł. prozaik, dramaturg idziennikarz. Wdzieciństwie, w konsekwencji gruźlicy kości, przykuty do łóżka na długie lata, wypełniał czas lekturą, między innymi Z. Freuda, F. Kafki, F. Dostojewskiego i A. Rimbauda, która wpłynęła na ukształtowanie się jego twórczej osobowości. Wl. 30. sporo podróżował po Europie iAmeryce, współpracując równocześnie zwł. pismami, "Solarią" i"900" M. Bontempellego. Znalazłszy się na indeksie faszystowskiej cenzury za polit. satyrę Maskarada (1940), przyjął pseud. Moravia. Czynnie angażował się wpolitykę - był między innymi deputowanym do parlamentu, sympatyzował zWłoską Partią Komunistyczną. Jeden znajpopularniejszych współcz. pisarzy Półwyspu Apenińskiego, wutworach koncentruje się wokół stałych motywów: mieszczańskiej moralności, której obłudę izakłamanie demaskuje, i seksu - "klucza otwierającego drzwi do rzeczywistości", przepełnionej poczuciem wyobcowania ibrakiem emocjonalnych więzi. Zawikłana igroteskowa intryga erotyczna jest zwykle punktem wyjścia akcji. Do najwyżej cenionych powieści pisarza należą: Agostino (1945), Nieposłuszeństwo (1948), Pogarda (1954), Nuda (1960), zawierające wątki polit. Konformista (1951) i1934 (1982), Rzymianka (1947) i Matka icórka (1957), których akcja przenosi się ze sfer mieszczańskich do ludu, Ja ion (1977) i Podróż do Rzymu (1989) - inspirowane freudyzmem. Wwydanej pod koniec życia powieści autobiogr. M. nazwał siebie poetą egzystencjalistycznym, rolę bodźca lit. przypisując nadwrażliwości i"nudzie", pojmowanej jako uczucie kosmicznej samotności inieprzystosowania
Definicja Machiavelli Niccolo:
Co to jest dyplomata, autor doktryny polit. nazwanej od jego imienia makiawelizmem. Ur. wniezamożnej rodzinie szlacheckiej, był sekretarzem Kancelarii Dziesięciu wrepublice florenckiej, posłował do władców wł moravia alberto, właśc. a. pincherle co to jest.
Definicja Moby Dick, Czyli Biały Wieloryb:
Co to jest Melvillea. Wswej warstwie realistycznej utwór opowiada historię nieudanej wyprawy morskiej przeciwko Moby Dickowi, gigantycznemu inajgroźniejszemu zwielorybów. Kapitanem statku Pequod , zmierzającego moravia alberto, właśc. a. pincherle definicja.
Definicja Marsjas:
Co to jest syn Hyagnis iOlymposa; pochodził zFrygii. Przypisuje mu się wynalezienie aulosu, aczkolwiek wg innych przekazów na początku sporządziła go Atena, jednak gdy zauważyła, iż w trakcie gry na nim moravia alberto, właśc. a. pincherle co znaczy.
Definicja Minotaur:
Co to jest ociele człowieka igłowie byka, syn żony Minosa Pasifae ibyka ofiarowanego Minosowi poprzez Posejdona. Oburzony i zawstydzony Minos zlecił Dedalowi zbudowanie Labiryntu, pałacu opoplątanych moravia alberto, właśc. a. pincherle słownik.
Definicja Mommsen Theodor:
Co to jest laureat lit. Nagrody Nobla (1902). Wowym roku pewnym kandydatem do tej nagrody był L.N. Tołstoj, jednak Komitetowi Nagrody Nobla nie odpowiadały jego poglądy polityczne i fakt, że w1901 został on moravia alberto, właśc. a. pincherle znaczenie.

Co to jest Moravia Alberto, właśc. A. Pincherle znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: