Co to znaczy MORAVIA ALBERTO, WŁAŚC. A. PINCHERLE słownik. Biografia konsekwencji gruźlicy kości.

Moravia Alberto właśc. A co to jest

Czy przydatne?

Definicja Moravia Alberto, właśc. A. Pincherle

Co to jest MORAVIA ALBERTO, WŁAŚC. A. PINCHERLE: wł. prozaik, dramaturg idziennikarz. Wdzieciństwie, w konsekwencji gruźlicy kości, przykuty do łóżka na długie lata, wypełniał czas lekturą, między innymi Z. Freuda, F. Kafki, F. Dostojewskiego i A. Rimbauda, która wpłynęła na ukształtowanie się jego twórczej osobowości. Wl. 30. sporo podróżował po Europie iAmeryce, współpracując równocześnie zwł. pismami, "Solarią" i"900" M. Bontempellego. Znalazłszy się na indeksie faszystowskiej cenzury za polit. satyrę Maskarada (1940), przyjął pseud. Moravia. Czynnie angażował się wpolitykę - był między innymi deputowanym do parlamentu, sympatyzował zWłoską Partią Komunistyczną. Jeden znajpopularniejszych współcz. pisarzy Półwyspu Apenińskiego, wutworach koncentruje się wokół stałych motywów: mieszczańskiej moralności, której obłudę izakłamanie demaskuje, i seksu - "klucza otwierającego drzwi do rzeczywistości", przepełnionej poczuciem wyobcowania ibrakiem emocjonalnych więzi. Zawikłana igroteskowa intryga erotyczna jest zwykle punktem wyjścia akcji. Do najwyżej cenionych powieści pisarza należą: Agostino (1945), Nieposłuszeństwo (1948), Pogarda (1954), Nuda (1960), zawierające wątki polit. Konformista (1951) i1934 (1982), Rzymianka (1947) i Matka icórka (1957), których akcja przenosi się ze sfer mieszczańskich do ludu, Ja ion (1977) i Podróż do Rzymu (1989) - inspirowane freudyzmem. Wwydanej pod koniec życia powieści autobiogr. M. nazwał siebie poetą egzystencjalistycznym, rolę bodźca lit. przypisując nadwrażliwości i"nudzie", pojmowanej jako uczucie kosmicznej samotności inieprzystosowania
Definicja Mann Heinrich:
Co to jest Thomasa. Rodzina Mannów należała do bogatego mieszczaństwa. W1930r. M. pełnił funkcję prezesa akademii sztuk. Wfaszystowskich Niemczech wyłączono M. zPruskiej Akademii Literatury, pozbawiono niem moravia alberto, właśc. a. pincherle.
Definicja MacLean Alistair Stuart:
Co to jest Brał udział wII wojnie światowej, służył wbrytyjskiej marynarce wojennej. Doświadczenia te wykorzystywał wwojenno-przygodowych powieściach, które zyskały szerokie grono czytelników, między innymi moravia alberto, właśc. a. pincherle.
Definicja Miller Arthur:
Co to jest Urodził się wzubożałej rodzinie żyd. imigrantów, która wlatach Wielkiego Kryzysu przeniosła się do Harlemu. Po studiach na uniwersytecie Ann Arbor wstanie Michigan powrócił do Nowego Jorku moravia alberto, właśc. a. pincherle.
Definicja Mój Przyjaciel Meaulnes:
Co to jest Fourniera zainspirowana zdarzeniem na brzegu Sekwany w1905 r., kiedy to poeta spotkał ipokochał szaloną ibeznadziejną miłością młodą dziewczynę. Powtórnie ujrzał ją w8lat potem, już jako mężatkę moravia alberto, właśc. a. pincherle.
Definicja Macpherson James:
Co to jest pisarz ihistoryk szkockiego pochodzenia, autor największej wdziejach literatury mistyfikacji. Zzawodu nauczyciel, pierwsze utwory poetyckie pisał wstylu klasycystycznym. W1760 r. wydał inspirowane moravia alberto, właśc. a. pincherle.

Co to jest Moravia Alberto, właśc. A. Pincherle znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: