Co to znaczy MINOS słownik. Biografia brat Sarpedona iRadamantysa, mąż Pasifae, tata Ariadny i.

Minos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Minos

Co to jest MINOS: wmit. gr. władca Krety, syn Zeusa (albo Asteriona) iEuropy, brat Sarpedona iRadamantysa, mąż Pasifae, tata Ariadny i Fedry. Po zgonu Asteriona M., rywalizując zbraćmi, objął dzięki pomocy Posejdona władzę na Krecie. Posejdon na symbol przychylności przysłał byka, którego M. miał złożyć wofierze. Urzeczony pięknem byka, M. nie dotrzymał przyrzeczenia. Wkrótce byk ten stał się obiektem zdrożnej miłości Pasifae, jej owocem był Minotaur, dla którego Dedal z rozkazu M. wybudował labirynt. Rządy M. odznaczały się podobno rozumnością isprawiedliwością, aKreta przeżywała moment rozkwitu (prowadzone wykopaliska archeologiczne dowiodły istnienia wpewnym okresie wysokiej cywilizacji, którą ustala się jako cywilizację minojską). M. panował na całym Morzu Egejskim; mszcząc się za zgon syna, Androgeosa, zyskał Ateny iustanowił coroczną daninę z7 chłopców i7 dziewcząt przydzielonych na pożarcie poprzez Minotaura (Tezeusz); przy użyciu Skylli zyskał miasto Megarę.Wg przekazów M. miał sporo romansów (zPeriboją, Britomartis, Proksis). Wyruszył wpościg za Dedalem, odnalazł go na Sycylii, gdzie został zabity, znamowy Dedala, poprzez królewskie córki. Po zgonu sprawował wPodziemiu, wraz zbratem Radamantysem iAjakosem, sądy nad duszami zmarłych
Definicja Miller Arthur:
Co to jest Urodził się wzubożałej rodzinie żyd. imigrantów, która wlatach Wielkiego Kryzysu przeniosła się do Harlemu. Po studiach na uniwersytecie Ann Arbor wstanie Michigan powrócił do Nowego Jorku minos.
Definicja Misterium:
Co to jest średniowiecznego dramatu rel. otematyce zaczerpniętej z Biblii, apokryfów albo hagiografii, wywodzący się zobrzędów liturgicznych. Początkowo, wXII-XIII w., powiązane zkościołami, wXVI stuleciu m minos.
Definicja Machiavelli Niccolo:
Co to jest dyplomata, autor doktryny polit. nazwanej od jego imienia makiawelizmem. Ur. wniezamożnej rodzinie szlacheckiej, był sekretarzem Kancelarii Dziesięciu wrepublice florenckiej, posłował do władców wł minos.
Definicja Marinetti Filippo Tommaso:
Co to jest dramaturg, piszący również wjęzyku franc. Urodził się wEgipcie, szkołę średnią ukończył we Francji, astudia wPadwie iGenui we Włoszech. Do historii literatury przeszedł jako artysta i teoretyk minos.
Definicja Montgomery Lucy Maud:
Co to jest kanadyjska. Przyszła na świat na Wyspie Księcia Edwarda, która jest również małą ojczyzną bohaterów większości książek pisarki. Zzawodu nauczycielka, była żoną duchownego. Światową sławę przyniosła M minos.

Co to jest Minos znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: