Co to znaczy MENELAOS słownik. Biografia mąż Heleny. Po zabójstwie Atreusa poprzez Ajgistosa M.

Menelaos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Menelaos

Co to jest MENELAOS: wmit. gr. syn króla Myken Atreusa iAerope, brat Agamemnona, mąż Heleny. Po zabójstwie Atreusa poprzez Ajgistosa M. iAgamemnon zostali wygnani zMyken, schronienia udzielił im Tyndareos, władca Sparty. Bracia poślubili córki króla Tyndareosa, Agamemnon Klitajmestrę, M. Helenę, ze związku tego narodzili się Hermione iNikostratos; M.odziedziczył po teściu tron spartański. Pod nieobecność M., który przebywał na Krecie, królewicz tebański Parys uwiódł iporwał Helenę. Zwołana poprzez M. wyprawa wyruszyła pod Troję pod wodzą Agamemnona. Wboju M. odznaczał się męstwem iodwagą; walczył zParysem, Eneaszem, zabił Skamandriosa; znalazł się we wnętrzu konia trojańskiego. Po zdobyciu Troi zabił Deifobosa, pogodził się zHeleną. Wdrodze powrotnej burza zniosła statek M. iHeleny do Egiptu, gdzie przebywali 5 lat. Po ośmioletniej wędrówce dotarli do Sparty, wktórej żyli do późnej starości. Pośmiertnie przeniesiono ich na Pola Elizejskie. W Sparcie M. oddawano boską cześć. Zachowała się rzeźba Menelaos ze zwłokami Patroklosa (1. poł. II w. przed naszą erą, kopia rzym.). M.pojawia się wdramatach Eurypidesa Helena, Andromacha iTrojanki
Definicja Merlin:
Co to jest pieśniarz imędrzec, żyjący wVI w. wgórach Szkocji; postać związana zrycerską legendą arturiańską (władca Artur). WProroctwach Merlina (1134) iŻywocie Merlina (1140) Geoffreya of Monmouth M. jest menelaos.
Definicja Mały Książę:
Co to jest alegoryczna baśń pióra A. de Saint-Exupryego, która, podobnie jak cała twórczość pisarza, skupia się na określeniu fundamentalnych wartości ludzkiej egzystencji. Opuściwszy własną planetę, Mały menelaos.
Definicja Mahomet, Muhammad Ibn Abd Allah:
Co to jest wMekce, wychowywany poprzez wuja, wwieku 25 lat ożenił się zdużo od siebie starszą wdową Chadidża; zsiedmiorga dzieci, które narodziły się ztego związku, jedynie Fatima przeżyła swego ojca. Wwieku 40 menelaos.
Definicja Mauriac François:
Co to jest członek Akademii Francuskiej, laureat Nagrody Nobla (1952). Potomek zamożnej mieszczańskiej rodziny, prawowierny katolik, wwierze odnajdywał natchnienie dla swojej twórczości. Debiutował jako pisarz menelaos.
Definicja Metamorfozy Albo Złoty Osioł:
Co to jest fantastyczno-satyr. romans obyczajowy Apulejusza; składał się z11 ksiąg, oparty na Przemianach Lukiosa zPatraj. Apulejusz opisywał przygody młodzieńca, Lucjusza zKoryntu, który chciał nauczyć się menelaos.

Co to jest Menelaos znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: