Co to znaczy MECENAS, MAECENAS CAIUS CILNIUS słownik. Biografia opiekunem twórców, pisarzy ipoetów.

Mecenas Maecenas Caius co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mecenas, Maecenas Caius Cilnius

Co to jest MECENAS, MAECENAS CAIUS CILNIUS: rzym. polityk, przyjaciel idoradca cesarza Oktawiana. Był opiekunem twórców, pisarzy ipoetów (między innymi Wergiliusza, Horacego, Propercjusza). Od nazwiska M. wywodzi się ustalenie mecenas - protektor sztuki inauki, opiekun twórców, pisarzy, uczonych
Definicja Macpherson James:
Co to jest pisarz ihistoryk szkockiego pochodzenia, autor największej wdziejach literatury mistyfikacji. Zzawodu nauczyciel, pierwsze utwory poetyckie pisał wstylu klasycystycznym. W1760 r. wydał inspirowane mecenas, maecenas caius cilnius.
Definicja Machado Y Ruiz Antonio:
Co to jest jeden zwybitniejszych artystów hiszp. modernizmu; reprezentant tak zwany pokolenia 1898 (M. de Unamuno), które szukało możliwości moralnego odrodzenia ojczyzny. Pochodził zrodziny okult. tradycjach mecenas, maecenas caius cilnius.
Definicja Misterium:
Co to jest średniowiecznego dramatu rel. otematyce zaczerpniętej z Biblii, apokryfów albo hagiografii, wywodzący się zobrzędów liturgicznych. Początkowo, wXII-XIII w., powiązane zkościołami, wXVI stuleciu m mecenas, maecenas caius cilnius.
Definicja Mandelsztam Osip Emiljewicz:
Co to jest prozaik. Pochodził zrodziny żyd. Matce zawdzięcza uwrażliwienie na kulturę, tradycję europ. ijudeochrześc. Wlatach 1907-08 przebywał wParyżu, gdzie zaznajomił się ztwórczością franc. symbolistów mecenas, maecenas caius cilnius.
Definicja More Thomas:
Co to jest humanista imąż stanu, uznany poprzez potomnych za jeden znajwybitniejszych umysłów Odrodzenia; przyjaźnił się z Erazmem zRotterdamu. Prawnik zwykształcenia, pełnił liczne funkcje polit., awansując do mecenas, maecenas caius cilnius.

Co to jest Mecenas, Maecenas Caius Cilnius znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: