Co to znaczy MCCULLERS CARSON słownik. Biografia Południu (Georgia), które opuściła dla Nowego.

McCullers Carson co to jest

Czy przydatne?

Definicja McCullers Carson

Co to jest MCCULLERS CARSON: amer. powieściopisarka inowelistka. Przyszła na świat na Południu (Georgia), które opuściła dla Nowego Jorku zzamiarem podjęcia studiów muzycznych. Pierwsze sukcesy lit. skłoniły M. do porzucenia myśli okarierze muzycznej ipoświęcenia się pisarstwu. Zadebiutowała głośną powieścią Serce to samotny myśliwy (1940), po której przyszły następne czytelnicze przeboje: Wzwierciadle złotego oka (1941) - psychologiczna badanie napięć narastających między mężczyznami ikobietami wśrodowisku zawodowych wojskowych, i Uczestnik przyjęcia ślubnego (1946) - historia onastolatku, który wluźnej atmosferze wesela próbuje włączyć się wświat dorosłych. Zaadaptowana na potrzeby teatru powieść została wystawiona po raz pierwszy w1950 r. W13 lat potem E. Albee przeniósł na scenę Balladę osmutnej kafejce (1951), utwór, który nie wzbudził już tego entuzjazmu, co wcześniejsze powieści M
Definicja Morante Elsa:
Co to jest Długoletnia towarzyszka życia A. Moravii, inicjalnie porzuciła dla rodziny dom istudia, aby zająć się karierą lit. idziennikarską. Cała twórczość M. jest wyrazem buntu, który, wzależności od mccullers carson.
Definicja Moderato Cantabile:
Co to jest Każdego piątku Anna Desbaresdes odprowadza swojego syna do profesora muzyki, który udziela chłopcu lekcji gry na pianinie. Któregoś razu monotonię cotygodniowych spotkań przerywa krzyk kobiety mccullers carson.
Definicja Marek Aureliusz, Marcus Aurelius Antoninus:
Co to jest rzym., filozof, zwolennik stoicyzmu. Studiował retorykę ifilozofię. Jako cesarz prowadził wojny zplemionami germańskimi isarmackimi. Wsłynnych Rozmyślaniach (około 166-176) zawarł własne rozważania mccullers carson.
Definicja Medea:
Co to jest Ajetesa, króla Kolchidy iOkeanidy Idyi, wnuczka Heliosa, siostrzenica Kirke; czarodziejka. M. odgrywa istotną rolę wmicie o Argonautach; zakochana w Jazonie, wymogła na nim obietnicę poślubienia jej mccullers carson.
Definicja Mitchell Margaret:
Co to jest amer. Przyszła na świat wrodzinie wybitnego prawnika iprezesa Towarzystwa Historycznego wAtlancie; całe jej życie powiązane było zAtlantą, wktórej ciągle żywe było wspomnienie wojny secesyjnej mccullers carson.

Co to jest McCullers Carson znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: