Co to znaczy MAUGHAM WILLIAM SOMERSET słownik. Biografia zawodu doktor, z zamiłowania podróżnik.

Maugham William Somerset co to jest

Czy przydatne?

Definicja Maugham William Somerset

Co to jest MAUGHAM WILLIAM SOMERSET: z angielskiego: powieściopisarz, nowelista idramaturg. Z zawodu doktor, z zamiłowania podróżnik, dał się poznać jako autor głośnych powieści o tematyce społ. ipsychol.: W niewoli uczuć (1915), Księżyc imiedziak (1919), Ciastka i piwo (1930), Ostrze brzytwy (1944). Ceniony szczególnie za trafność obserwacji obyczajowych i życiową prawdę cechującą jego lit. wypowiedzi. Pisał opowiadania, dramaty ieseje krytycznoliterackie. Istotne miejsce w twórczości M. zajmuje proza autobiograficzna: Podsumowanie (1938), Notatnik pisarza (1949)
Definicja Menelaos:
Co to jest Myken Atreusa iAerope, brat Agamemnona, mąż Heleny. Po zabójstwie Atreusa poprzez Ajgistosa M. iAgamemnon zostali wygnani zMyken, schronienia udzielił im Tyndareos, władca Sparty. Bracia poślubili maugham william somerset.
Definicja McCullers Carson:
Co to jest powieściopisarka inowelistka. Przyszła na świat na Południu (Georgia), które opuściła dla Nowego Jorku zzamiarem podjęcia studiów muzycznych. Pierwsze sukcesy lit. skłoniły M. do porzucenia myśli maugham william somerset.
Definicja Mishima Yukio, Właśc. Hiraoka Kimitake:
Co to jest dramaturg, eseista. Inicjalnie ujawnił własne zainteresowania lit., w1944 r., jeszcze jako uczeń elitarnej szkoły Gakushu-in, wydał opowiadanie Hanazakari-no mori. Po ukończeniu prawa na maugham william somerset.
Definicja More Thomas:
Co to jest humanista imąż stanu, uznany poprzez potomnych za jeden znajwybitniejszych umysłów Odrodzenia; przyjaźnił się z Erazmem zRotterdamu. Prawnik zwykształcenia, pełnił liczne funkcje polit., awansując do maugham william somerset.
Definicja Melville Herman:
Co to jest amer. W konsekwencji bankructwa ojca zmuszony wwieku 15 lat do porzucenia szkoły, zarabiał na życie jako urzędnik bankowy, ekspedient, robotnik rolny inauczyciel. W1839 r. zaciągnął się na statek maugham william somerset.

Co to jest Maugham William Somerset znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: