Co to znaczy MAILER NORMAN słownik. Biografia wnowojorskim Brooklynie; studiował na Uniwersytecie.

Mailer Norman co to jest

Czy przydatne?

Definicja Mailer Norman

Co to jest MAILER NORMAN: amer. powieściopisarz ieseista. Dzieciństwo spędził wnowojorskim Brooklynie; studiował na Uniwersytecie Harvarda zzamiarem poświęcenia się inżynierii. Już wczasie studiów napisał kilka opowiadań inigdy nie opublikowaną powieść Tranzyt do Narcyza. Powołany do wojska, poprzez 2 lata brał udział wwalkach wJaponii ina Filipinach. Doświadczenia tego okresu posłużyły mu do napisania jego największego dzieła, Nadzy imartwi (1948), zaliczanego, w okolicy Paragrafu 22 J. Hellera iMłodych lwów I. Shawa, do najwybitniejszych amer. powieści wojennych. Po sukcesie dzieła M. wyruszył wpodróż po świecie; zwiedził między innymi Anglię, Hiszpanię, Szwajcarię iWłochy. Poprzez rok studiował na paryskiej Sorbonie. Sporo wtym czasie pisał. Zutworów tych, pośród których znajdują się portrety psychologiczne znanych postaci (Marylin Monroe) i pozycje podejmujące problemy polit. iobyczajowe, na uwagę zasługują jedynie: satyra na jałowość ipłytkość hollywoodzkiego środowiska Park jeleni (1955) ibrutalna, sięgająca do źródeł amer. obyczajowości publicznej powieść Pragnienie amerykańskie (1965); późniejsze utwory to między innymi: Pieśń kata (1979) - rekonstruująca psychologiczne iobyczajowe okoliczności zbrodni głośnego wlatach 70. recydywisty, Starożytne wieczory (1983) - powieściowa próba rekonstrukcji staroegipskiej cywilizacji, i obszerny pastisz powieści szpiegowsko-polit., Duch Harlota (1992)
Definicja More Thomas:
Co to jest humanista imąż stanu, uznany poprzez potomnych za jeden znajwybitniejszych umysłów Odrodzenia; przyjaźnił się z Erazmem zRotterdamu. Prawnik zwykształcenia, pełnił liczne funkcje polit., awansując do mailer norman.
Definicja Mauriac François:
Co to jest członek Akademii Francuskiej, laureat Nagrody Nobla (1952). Potomek zamożnej mieszczańskiej rodziny, prawowierny katolik, wwierze odnajdywał natchnienie dla swojej twórczości. Debiutował jako pisarz mailer norman.
Definicja Montgomery Lucy Maud:
Co to jest kanadyjska. Przyszła na świat na Wyspie Księcia Edwarda, która jest również małą ojczyzną bohaterów większości książek pisarki. Zzawodu nauczycielka, była żoną duchownego. Światową sławę przyniosła M mailer norman.
Definicja Mistral Gabriela, Właśc. Lucila Godoy Y Alcayaga:
Co to jest pedagog; jako pierwsza reprezentantka literatury południowoamer. dostała Nagrodę Nobla (1945) za poezję prawdziwego uczucia, czyniącą jej imię symbolem idealistycznych dążeń dla całej Ameryki mailer norman.
Definicja Mandelsztam Osip Emiljewicz:
Co to jest prozaik. Pochodził zrodziny żyd. Matce zawdzięcza uwrażliwienie na kulturę, tradycję europ. ijudeochrześc. Wlatach 1907-08 przebywał wParyżu, gdzie zaznajomił się ztwórczością franc. symbolistów mailer norman.

Co to jest Mailer Norman znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: