Co to znaczy MACHADO Y RUIZ ANTONIO słownik. Biografia modernizmu; reprezentant tak zwany pokolenia.

Machado y Ruiz Antonio co to jest

Czy przydatne?

Definicja Machado y Ruiz Antonio

Co to jest MACHADO Y RUIZ ANTONIO: pisarz hiszp., jeden zwybitniejszych artystów hiszp. modernizmu; reprezentant tak zwany pokolenia 1898 (M. de Unamuno), które szukało możliwości moralnego odrodzenia ojczyzny. Pochodził zrodziny okult. tradycjach, jego brat Manuel (1874-1947) także był pisarzem. WMadrycie studiował wWolnej Wszechnicy. Podróżował po Francji, wCollge de France słuchał wykładów H.Bergsona. Od 1907 r. pracował jako nauczyciel języka franc. Wwojnie domowej 1936-39 opowiedział się po stronie republiki. Po zdobyciu władzy poprzez gen. Franco emigrował do Francji, zmarł zwyczerpania wczasie podróży. Pierwsze zbiorki poet. M., Soledades (1903), Campos de Castilla (1912), charakteryzuje prostota, oszczędność słów, obrazów, melancholia. Wtomikach Nowe pieśni (1924) iPoezje kompletne (1928) widać następny faza rozwoju jego literaturze, która staje się bardziej hermetyczna, zintelektualizowana, pisana przeważnie wcharakterystycznych czterowierszach itercetach pokrewnych lud. piosenkom. Razem zbratem M. pisał poet. dramaty, eseje krytycznolit. Rozstrzelanemu w1936 poecie F.Garcii Lorce poświęcił wiersz Zbrodnia w Granadzie
Definicja MacNeice Louis:
Co to jest angielskiego: pochodzenia irlandzkiego. Syn biskupa kościoła irl. W trakcie studiów wOksfordzie (1926-30) związany był zkręgiem pisarzy skupionych wokół W.H.Audena. Tom literaturze iprozy Letters machado y ruiz antonio.
Definicja Mahabharata:
Co to jest licząca 120000 dwuwierszy, co czyni ją najobszerniejszym tekstem wlit. światowej; dzieło kilku generacji, powstające prawdop. od IV w. przed naszą erą do IV w. n.e. Treścią M. jest wojna między machado y ruiz antonio.
Definicja Moderato Cantabile:
Co to jest Każdego piątku Anna Desbaresdes odprowadza swojego syna do profesora muzyki, który udziela chłopcu lekcji gry na pianinie. Któregoś razu monotonię cotygodniowych spotkań przerywa krzyk kobiety machado y ruiz antonio.
Definicja Mandelsztam Osip Emiljewicz:
Co to jest prozaik. Pochodził zrodziny żyd. Matce zawdzięcza uwrażliwienie na kulturę, tradycję europ. ijudeochrześc. Wlatach 1907-08 przebywał wParyżu, gdzie zaznajomił się ztwórczością franc. symbolistów machado y ruiz antonio.
Definicja Matuzalem:
Co to jest Noego; dożył sędziwego wieku 969 lat itym metodą pobił biblijny rekord długowieczności. Dla G.B. Shawa postać M. stała się pretekstem do napisania cyklu dramatów: Zpowrotem do Matuzalema, wktórym machado y ruiz antonio.

Co to jest Machado y Ruiz Antonio znaczenie w Słownik bohaterów M .

  • Dodano:
  • Autor: