Co to znaczy LAJOS słownik. Biografia Edypa. Zapałał namiętnością do młodego Chrysipposa, porwał go.

Lajos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Lajos

Co to jest LAJOS: wmit. gr. władca Teb, syn Labdakosa, mąż Jokasty, tata Edypa. Zapałał namiętnością do młodego Chrysipposa, porwał go i"wynalazł" miłość homoseksualną. Za gest ten L. przeklął Pelops, tata Chrysipposa (tak zwany klątwa Labdakidów - potomków Labdakosa). Wczasie podróży do Delf L. zabił Edyp, który nie rozpoznał wnim ojca. Zobacz także Edyp, Jokasta
Definicja Lowell Robert:
Co to jest idramaturg. Potomek bogatej wtradycje kulturalne rodziny bostońskiej, poprzez dwa lata studiował na Uniwersytecie Harvarda, po czym przeniósł się do Kenyon College, gdzie zaistniała dla niego LAJOS.
Definicja Lord Jim:
Co to jest poruszająca problem konfliktu pomiędzy wiernością zasadom etyki żeglarskiej azdradą. Młody oficer Jim wkrytycznym momencie uchyla się od odpowiedzialności iopuszcza statek wypełniony pasażerami. Ten LAJOS.
Definicja Lot:
Co to jest bratanek Abrahama; kiedy Jahwe wydał wyrok na rozpustnych sodomitów imiasto miało ulec zniszczeniu, dwaj aniołowie wysłani poprzez Boga przybyli do L., który był człowiekiem sprawiedliwym LAJOS.
Definicja Leonardo da Vinci:
Co to jest wszechstronny geniusz epoki renesansu. Zapiski L., rozproszone na około 6 tys. stron pokrytych pismem lustrzanym, zawierają rysunki iszkice zdziedziny kosmografii, geologii, anatomii, optyki LAJOS.
Definicja Lindgren Astrid:
Co to jest lit. dziecięcej. Córka zamożnego chłopa, jako 18-latka wyjechała do Sztokholmu, gdzie po odbyciu zawodowego kursu dla sekretarek podjęła pracę wbiurze. Wl. 1956-70 kierowała działem książek dla LAJOS.

Co to jest Lajos znaczenie w Słownik bohaterów L .

  • Dodano:
  • Autor: