Co to znaczy KLITAJMESTRA słownik. Biografia Heleny iDioskurów. K. wmałżeństwie zAgamemnonem, który.

Klitajmestra co to jest

Czy przydatne?

Definicja Klitajmestra

Co to jest KLITAJMESTRA: wmit. gr. córka Tyndareosa iLedy, żona Agamemnona, siostra Heleny iDioskurów. K. wmałżeństwie zAgamemnonem, który zabił jej pierwszego męża Tantalosa iich wspólne potomstwo, urodziła czworo dzieci: Ifigenię (niekiedy identyfikowaną zIfianessą), Elektrę, Chryzotemis iOrestesa. Gdy Agamemnon złożył Ifigenię wofierze bogini Artemidzie, K.poprzysięgła zemstę; po powrocie męża spod Troi, wspólnie ze swoim kochankiem Ajgistosem, zabiła Agamemnona ijego brankę Kasandrę. Wpierwotnych wersjach mitu tylko Ajgistos dokonywał zbrodni, współmorderczynią stała się K. dopiero utragików. Zobacz także Agamemnon, Orestes, Ifigenia
Definicja Klub Pickwicka:
Co to jest Ch. Dickensa, łącząca przedmioty powieści obyczajowej, satyry, farsy i romansu łotrzykowskiego. Utwór stanowi opis podróży po Anglii dobrodusznego pana Pickwicka, artysty nowej teorii skakania żab klitajmestra.
Definicja Koestler Arthur:
Co to jest poeta, publicysta i działacz polit. pochodzenia węg. W podróżach reporterskich dotarł między innymi do ZSRR i Hiszpanii, gdzie wl. 1936-39 pełnił funkcję korespondenta wojennego. Sympatyk komunizmu klitajmestra.
Definicja Koń Trojański:
Co to jest drewniany koń wykonany poprzez Epejosa, wśrodku, za poradą Odyseusza, pusty itak przestronny, iż mieścił wsobie 12 wojowników. Grecy pozostawili go pod murami Troi iudali, iż odpływają. Trojanie klitajmestra.
Definicja Kazandzakis Nikos:
Co to jest dramaturg. Na ukształtowanie się światopoglądu K. spory wpływ wywarło miejsce urodzenia - Kreta, której mieszkańcy zapamiętale kochali wolność. Wlatach 1912-13 K. był ochotnikiem wwojnie klitajmestra.
Definicja Kłębowisko Żmij:
Co to jest Bohater utworu, schorowany 68-letni adwokat zBordeaux, żywi pogardę iżal wobec swoich bliskich, którzy czekają na jego zgon ina spadek. Poprzez sporo lat razem zżoną, panną ze znakomitego rodu, i klitajmestra.

Co to jest Klitajmestra znaczenie w Słownik bohaterów K .

  • Dodano:
  • Autor: