Co to znaczy JOKASTA słownik. Biografia siostra Kreona iHipponome. Zpierwszym mężem Lajosem miała.

Jokasta co to jest

Czy przydatne?

Definicja Jokasta

Co to jest JOKASTA: wmit. gr. matka iżona Edypa; córka tebańczyka Menojkeusa, siostra Kreona iHipponome. Zpierwszym mężem Lajosem miała syna Edypa. Drugim mężem J. był nierozpoznany poprzez nią tenże Edyp; ze związku tego narodziło się czworo dzieci: Antygona, Ismena, Eteokles, Polynejkes. Gdy na jaw wyszło popełnione kazirodztwo, J. powiesiła się. Wpoematach Homera J. nosiła imię Epikasta. Zobacz także Edyp
Definicja James Henry:
Co to jest Williama, filozofa. Pochodził zNowego Jorku, nad jego wykształceniem czuwał tata, filozof iteolog, do 12. roku życia uczył się pod kierunkiem prywatnych nauczycieli. Studiował wnajbardziej jokasta.
Definicja Jahwe:
Co to jest Izraela; okryte tajemnicą, bez dodatkowych wyjaśnień odnośnie do jego pochodzenia ipierwotnego znaczenia; Bóg objawił je Mojżeszowi na górze Horeb idodał: jam jest, który jest ; J. znaczy więc, iż jokasta.
Definicja Johnson Eyvind:
Co to jest laureat Nagrody Nobla (1974). Porzucił szkołę wwieku 13 lat, aby zarabiać na życie jako elektromonter, sprzedawca cukierków, mechanik kinowy, wreszcie publicysta ipolityk. Marzył ozmianie świata na jokasta.
Definicja Jung Carl Gustav:
Co to jest ipsycholog. WBazylei ukończył studia medyczne ztytułem doktora. Współpracował ze szwajc. psychiatrą E.Bleuerem. W1906 r. poznał S.Freuda, do 1912 był jego uczniem. W1910 stworzył Międzynarodowe jokasta.
Definicja Jonasz:
Co to jest postać biblijnej księgi zatytułowanej jego imieniem, bohater opowieści zmorałem; kiedy Jahwe nakazuje J. udać się do Niniwy, aby napomnieć jej mieszkańców popełniających liczne nieprawości, ten jokasta.

Co to jest Jokasta znaczenie w Słownik bohaterów J .

  • Dodano:
  • Autor: