Co to znaczy HUYSMANS JORIS-KARL słownik. Biografia Absolwent prawa, 30 lat pracował jako urzędnik.

Huysmans Jor-Karl co to jest

Czy przydatne?

Definicja Huysmans Joris-Karl

Co to jest HUYSMANS JORIS-KARL: poeta franc. wywodzący się zrodziny malarzy flamandzkich. Absolwent prawa, 30 lat pracował jako urzędnik wministerstwie spraw wewnętrznych. Debiutanckimi utworami: opowiadaniem Pudełko zprzyprawami (1874) ipowieścią Marta, a więc historia pewnej dziewczyny (1876), H. zwrócił na siebie uwagę E. Zoli. Pod jego wpływem na krótki czas zbliżył się do naturalizmu. Ztego okresu pochodzą utwory: Siostry Vatard (1879), Szkice paryskie (1880), Plecak wWieczorach medańskich (1880) i powieści Wmałżeństwie (1881) iZprądem (1882). Punktem zwrotnym wtwórczości H. stała się powieść Na wspak (1884), okrzyknięta biblią dekadentyzmu. Począwszy od niej, wkolejnych utworach H. na plan pierwszy wysuwa się skłonność do nadnaturalności imistycyzmu: okultyzm, satanizm iczarna magia zdominują powieść Zaświaty (1891), Wdrodze (1895) - ukaże opis przejścia H. na katolicyzm, Katedra (1898) stanowi medytację nad symboliką architektury gotyckiej wChartres. Ostatnie lata życia H.spędził wklasztorze trapistów i wopactwie Liguge. Droga lit. ekscentrycznego artysty, wiecznego kawalera, który przeżywał jedynie przygody duchowe, wiodła od naturalizmu poprzez dekadentyzm do propagandy rel
Definicja Hestia:
Co to jest Kronosa iRei, siostra Zeusa iHery; bogini ogniska domowego; cześć oddawano jej we wszystkich domach iświątyniach, gdzie bez końca palił się przeznaczony jej ogień. Gdy zakładano nową kolonię, zawsze huysmans joris-karl.
Definicja Hiob:
Co to jest starotestamentowej Księgi Hioba; jako zamożny ibogobojny mąż stał się obiektem zakładu między Bogiem aSzatanem, który twierdził, iż pobożność H. nie jest bezinteresowna, ale stanowi konsekwencję huysmans joris-karl.
Definicja Heine Heinrich:
Co to jest prozaik, eseista. Pochodził zrodziny niezamożnego kupca żyd. W1819r. zaczął wBonn, wspomagany finansowo poprzez bogatego stryja Salomona, studia prawnicze, które kontynuował w dalszym ciągu wGetyndze huysmans joris-karl.
Definicja Hofmannsthal Hugo Von, Pseud. Theophil Moren, Louis Melikow:
Co to jest dramatopisarz, prozaik, eseista. Ukończył studia prawnicze ifilologię romańską. Wlatach 1891- 1903 utrzymywał bliskie kontakty zS. Georgem ikręgiem jego zwolenników. Wokresie Iwojny światowej H.odbył huysmans joris-karl.
Definicja Hafiz:
Co to jest pisarz perski. Czas, wktórym żył H., przypadł na moment rządów Muzaffarydów wSzirazie ipodbojów Timura. Użytkowaną poprzez H. poet. metodą liryczną była gazela, ajego dokonania uznaje się za huysmans joris-karl.

Co to jest Huysmans Joris-Karl znaczenie w Słownik bohaterów H .

  • Dodano:
  • Autor: