Co to znaczy HAMMETT DASHIELL słownik. Biografia zawód prywatnego detektywa nim zasłynął jako tata.

Hammett Dashiell co to jest

Czy przydatne?

Definicja Hammett Dashiell

Co to jest HAMMETT DASHIELL: prozaik amer. Absolwent politechniki w Baltimore, uprawiał zawód prywatnego detektywa nim zasłynął jako tata nowoczesnej formy powieści kryminalnej. Mistrz precyzyjnej intrygi, unikał moralizatorstwa i wartościowania postaci; bohaterem swoich książek uczynił detektywa, który samotnie walczy z bezprawiem i skorumpowaną policją. Do najgłośniejszych powieści pisarza należą: spopularyzowany dzięki ekranizacji J. Hustona Sokół maltański (1930), Krwawe żniwo (1929), Szklany klucz (1931), Papierowy człowiek (1934). Autor słuchowisk radiowych i programów telewizyjnych
Definicja Hašek Jaroslav:
Co to jest wczesnej młodości przejawiał niechęć do ustabilizowanego życia mieszczańskiego, sympatyzował zruchem anarchistycznym. Po wydaleniu zgimnazjum terminował wdrogerii. Ukończył akademię handlową, lecz hammett dashiell.
Definicja Hera:
Co to jest najwyższym stopniu władcza zbogiń olimpijskich, siostra iżona Zeusa, córka Kronosa iRei; wychowywała się ponoć uOkeanosa iTethys. Wg Hezjoda H. to trzecia bogini, po Metydzie iTemidzie, zktórą Zeus hammett dashiell.
Definicja Helena:
Co to jest Zeusa iLedy, siostra Dioskurów, Kastora iPolydeukesa (Polluksa), Klytajmestry, żona Menelaosa, króla Sparty. Uważana za najpiękniejszą kobietę na świecie, stała się powodem wojny trojańskiej. Na hammett dashiell.
Definicja Helikon:
Co to jest Beocji, nad Zatoką Koryncką; wmit. gr. uważana za siedzibę Apollona i muz, które podobno tam tańczyły ikąpały się wmających dawać natchnienie poetyckie źródłach - Aganioppe iHippokrene. Na H hammett dashiell.
Definicja Heine Heinrich:
Co to jest prozaik, eseista. Pochodził zrodziny niezamożnego kupca żyd. W1819r. zaczął wBonn, wspomagany finansowo poprzez bogatego stryja Salomona, studia prawnicze, które kontynuował w dalszym ciągu wGetyndze hammett dashiell.

Co to jest Hammett Dashiell znaczenie w Słownik bohaterów H .

  • Dodano:
  • Autor: