Co to znaczy GRIBOJEDOW ALEKSANDR SIERGIEJEWICZ słownik. Biografia Dzięki nieprzeciętnym.

Gribojedow Aleksandr co to jest

Czy przydatne?

Definicja Gribojedow Aleksandr Siergiejewicz

Co to jest GRIBOJEDOW ALEKSANDR SIERGIEJEWICZ: ros. dramatopisarz. Urodził się w rodzinie szlacheckiej. Dzięki nieprzeciętnym zdolnościom, G. jako szesnastolatek ukończył studia na wydziałach filologicznym i prawniczym Uniwersytetu Moskiewskiego. W 1812 r. wstąpił jako ochotnik do wojska. W 1817r. zaczął pracę w Kolegium Spraw Zagranicznych. W Petersburgu nawiązał bliskie kontakty z dekabrystami. W 1818 r. został mianowany sekretarzem ros. misji dyplomatycznej w Persji. W 1828 r. ożenił się z Niną, córką gruzińskiego poety A. Czawczawadze. W tym samym roku został desygnowany na stanowisko pełnomocnego ministra-rezydenta w Teheranie. Zginął tragicznie, w okresie antyrosyjskich zamieszek w Teheranie. W historii literatury zapisał się G. jako autor komedii Mądremu biada (1825, wyd. pełne 1862), ukazującej ówczesny spór pomiędzy postępową a konserwatywną szlachtą moskiewską. Utrzymany w konwencji dramatu romantycznego, oparty na dwupłaszczyznowej konstrukcji, utwór łączy wątek miłosny z motywem zmagań ideowych bohatera z otoczeniem. Komedię charakteryzuje klarowna kompozycja, inteligentny, aforystyczny język, malarskość opisów
Definicja Gaarder Jostein:
Co to jest którego powieści, Przepowiednia Dżokera (1990), Świat Zofii (1991), Tajemnica Świąt Bożego Narodzenia (1992), zdobyły szeroką popularność pośród dzisiejszej młodzieży. Autor, odwołując się do gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Gorki Maksym, Właśc. Aleksiej Maksymowicz Pieszkow:
Co to jest dramaturg, dziennikarz. Inicjalnie osierocony poprzez rodziców, poprzez 10 lat wędrował po Rosji wposzukiwaniu pracy iwiedzy. Tułacze dzieciństwo imłodość zaciążyły na jego psychice itwórczości (stąd gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Germinal:
Co to jest socjologiczna E. Zoli, poświęcona dziejom jednego ze strajków górniczych wpłn. Francji. Bohater, Stefan Lantier, zatrudnia się wkopalni wMontsou, gdzie po raz pierwszy styka się zgórniczą nędzą gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Giaur:
Co to jest G. Byrona, przynosząca portret typowego bohatera bajronowskiego. Giaur to tajemniczy, niefortunny kochanek, którego związek zturecką branką Lelią, jedną zżon Hassana, kończy się tragiczną śmiercią gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Gadda Carlo Emilio:
Co to jest inż., pracował między innymi wNiemczech, Włoszech iArgentynie, gdzie rozgrywa się akcja jego najwybitniejszej powieści, Poznawanie cierpienia (1963). Uczestnik ijeniec Iwojny światowej, własne gribojedow aleksandr siergiejewicz.

Co to jest Gribojedow Aleksandr Siergiejewicz znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: