Co to znaczy GRIBOJEDOW ALEKSANDR SIERGIEJEWICZ słownik. Biografia Dzięki nieprzeciętnym.

Gribojedow Aleksandr co to jest

Czy przydatne?

Definicja Gribojedow Aleksandr Siergiejewicz

Co to jest GRIBOJEDOW ALEKSANDR SIERGIEJEWICZ: ros. dramatopisarz. Urodził się w rodzinie szlacheckiej. Dzięki nieprzeciętnym zdolnościom, G. jako szesnastolatek ukończył studia na wydziałach filologicznym i prawniczym Uniwersytetu Moskiewskiego. W 1812 r. wstąpił jako ochotnik do wojska. W 1817r. zaczął pracę w Kolegium Spraw Zagranicznych. W Petersburgu nawiązał bliskie kontakty z dekabrystami. W 1818 r. został mianowany sekretarzem ros. misji dyplomatycznej w Persji. W 1828 r. ożenił się z Niną, córką gruzińskiego poety A. Czawczawadze. W tym samym roku został desygnowany na stanowisko pełnomocnego ministra-rezydenta w Teheranie. Zginął tragicznie, w okresie antyrosyjskich zamieszek w Teheranie. W historii literatury zapisał się G. jako autor komedii Mądremu biada (1825, wyd. pełne 1862), ukazującej ówczesny spór pomiędzy postępową a konserwatywną szlachtą moskiewską. Utrzymany w konwencji dramatu romantycznego, oparty na dwupłaszczyznowej konstrukcji, utwór łączy wątek miłosny z motywem zmagań ideowych bohatera z otoczeniem. Komedię charakteryzuje klarowna kompozycja, inteligentny, aforystyczny język, malarskość opisów
Definicja Golding William Gerard:
Co to jest angielskiego:, laureat Nagrody Nobla (1983). Ur. wKornwalii, absolwent Oksfordu, w trakcie II wojny światowej służył wmarynarce wojennej. Pracował jako nauczyciel. Rozgłos przyniosła mu już pierwsza gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Germinal:
Co to jest socjologiczna E. Zoli, poświęcona dziejom jednego ze strajków górniczych wpłn. Francji. Bohater, Stefan Lantier, zatrudnia się wkopalni wMontsou, gdzie po raz pierwszy styka się zgórniczą nędzą gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja García Lorca Federico:
Co to jest idramaturg, uznawany za jednego znajwybitniejszych artystów literatury hiszp. XX w. Dzieciństwo spędził na wsi, tata był zamożnym gospodarzem, matka nauczycielką. Wlatach 1919-1928 przebywał gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Golem:
Co to jest ulepiony zmułu igliny, którego adepci Kabały ialchemicy ożywiali przez umieszczenie pod jego językiem kartki papieru zwypisanym na niej tetragramem (niewypowiadalnym imieniem Boga, zobacz Jahwe gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Gilgamesz:
Co to jest starobabiloński zok. 2000 r. przed naszą erą; opisuje przygody tytułowego bohatera, na wpół legendarnego władcy miasta Uruk wpłd. Mezopotamii, i jego przyjaciela Enkidu, praczłowieka ulepionego gribojedow aleksandr siergiejewicz.

Co to jest Gribojedow Aleksandr Siergiejewicz znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: