Co to znaczy GRIBOJEDOW ALEKSANDR SIERGIEJEWICZ słownik. Biografia Dzięki nieprzeciętnym.

Gribojedow Aleksandr co to jest

Czy przydatne?

Definicja Gribojedow Aleksandr Siergiejewicz

Co to jest GRIBOJEDOW ALEKSANDR SIERGIEJEWICZ: ros. dramatopisarz. Urodził się w rodzinie szlacheckiej. Dzięki nieprzeciętnym zdolnościom, G. jako szesnastolatek ukończył studia na wydziałach filologicznym i prawniczym Uniwersytetu Moskiewskiego. W 1812 r. wstąpił jako ochotnik do wojska. W 1817r. zaczął pracę w Kolegium Spraw Zagranicznych. W Petersburgu nawiązał bliskie kontakty z dekabrystami. W 1818 r. został mianowany sekretarzem ros. misji dyplomatycznej w Persji. W 1828 r. ożenił się z Niną, córką gruzińskiego poety A. Czawczawadze. W tym samym roku został desygnowany na stanowisko pełnomocnego ministra-rezydenta w Teheranie. Zginął tragicznie, w okresie antyrosyjskich zamieszek w Teheranie. W historii literatury zapisał się G. jako autor komedii Mądremu biada (1825, wyd. pełne 1862), ukazującej ówczesny spór pomiędzy postępową a konserwatywną szlachtą moskiewską. Utrzymany w konwencji dramatu romantycznego, oparty na dwupłaszczyznowej konstrukcji, utwór łączy wątek miłosny z motywem zmagań ideowych bohatera z otoczeniem. Komedię charakteryzuje klarowna kompozycja, inteligentny, aforystyczny język, malarskość opisów
Definicja Gonczarow Iwan Aleksandrowicz:
Co to jest Pochodził zrodziny kupieckiej. Wlatach 1822-30 uczył się wSzkole Handlowej wMoskwie, w1831-34 studiował na wydziale humanistycznym Uniwersytetu Moskiewskiego. Pracował jako tłumacz icenzor. Autor gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Gaja:
Co to jest pierwotny żywioł, zktórego zrodziły się pokolenia bogów; matka rodzicielka. Wg Teogonii Hezjoda G. przyszła na świat zaraz po Chaosie, przed Erosem; bez udziału elementu męskiego powiła Uranosa gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Germinal:
Co to jest socjologiczna E. Zoli, poświęcona dziejom jednego ze strajków górniczych wpłn. Francji. Bohater, Stefan Lantier, zatrudnia się wkopalni wMontsou, gdzie po raz pierwszy styka się zgórniczą nędzą gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Giraudoux Jean:
Co to jest ipowieściopisarz. Potomek chłopskiej rodziny, ukończył ekskluzywną cole Normale Suprieure ipo krótkim epizodzie pedagogicznym idziennikarskim od 1910 r. poświęcił się dyplomacji, którą od tego gribojedow aleksandr siergiejewicz.
Definicja Gogol Nikołaj Wasiljewicz:
Co to jest dramaturg. Wywodził się ze średniej szlachty ukr. Wlatach 1818-19 uczył się wszkole powiatowej wPołtawie, w1821-28 wgimnazjum wyższych nauk wNieżynie. W1828 r. przeprowadził się do Petersburga gribojedow aleksandr siergiejewicz.

Co to jest Gribojedow Aleksandr Siergiejewicz znaczenie w Słownik bohaterów G .

  • Dodano:
  • Autor: