Co to znaczy DZIKA KACZKA słownik. Biografia nią nie przygotowanym potrafi nie tylko ranić, lecz.

Dzika kaczka co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dzika kaczka

Co to jest DZIKA KACZKA: dramat H. Ibsena, dowodzący, iż prawda objawiona ludziom na nią nie przygotowanym potrafi nie tylko ranić, lecz izabijać. Entuzjastą życia wprawdzie jest wsztuce Gregers Werl, który pragnie odkryć przed swoim przyjacielem Hjalmarem Ekdalem rezultaty przeprowadzonego poprzez siebie "dochodzenia", dotyczącego wydarzeń zprzeszłości. Hjalmar, pozbawiony wdzieciństwie opieki ojca, którego uwięziono za przestępstwa finansowe, korzystał zdobroci ojca Gregersa, starego Werla, niegdyś przyjaciela starego Ekdala. Dzięki jego pomocy został fotografem iwiedzie dziś skromne, ale ustabilizowane życie zżoną Giną, byłą gospodynią starego Werla, icóreczką Jadwinią. Przekazane poprzez Gregersa wieści łamią życie wszystkim bohaterom. Dwunastoletnia Jadwinia okazuje się owocem romansu starego Werla zGiną, również uwięzienie starego Ekdala było rezultatem oszustwa ojca Gregersa. Tytułowa dzika kaczka to następna ofiara starego fabrykanta, który nieopatrznie postrzelił ptaka, apotem ofiarował Ekdalom. Wstrząśnięty prawdą Hjalmar postanawia opuścić dom ikochające go Ginę iJadwinię. Ta ostatnia, pragnąc odzyskać miłość Hjalmara, decyduje się zastrzelić pielęgnowaną na strychu kaczkę, aby dać dowód swojego oddania. Zastrzeli jednak nie tylko ptaka, lecz isiebie. Znieruchomiały skutkiem swego dzieła Gregers może tylko wypowiadać frazesy o potrzebie szerzenia prawdy. Całość podsumowują słowa doktora Rellinga (postać drugoplanowa): "ach, życie byłoby w ogóle nie najgorsze, gdyby nam tylko oszczędzono tych kochanych wierzycieli, którzy nachodzą nasze skromne mieszkania, prezentując postulaty ideowe". Pol. premiera Dz.k. odbyła się wKrakowie w1894r
Definicja Dedal:
Co to jest rzeźbiarz pochodzący zateńskiego rodu królewskiego. Starożytni uważali, że D. wznacznym stopniu przyczynił się do rozwoju edukacji. Uczniem D. był bardzo zdolny Talos, zazdrosny D. zabił chłopca dzika kaczka.
Definicja Dalila:
Co to jest Samsona podstępem wydobywając zniego wyznanie, iż tajemnica jego siły tkwi wnie ścinanych od młodości włosach; ostrzygła go w trakcie snu iwydała wręce filistyńskich wrogów. D. jest jedną zniewielu dzika kaczka.
Definicja Doderer Heimito Von:
Co to jest pisarz ieseista. Wlatach 1916-20 był jeńcem ros. na Syberii. Popowrocie do ojczyzny zaczął studia historyczne, które ukończył ztytułem doktora (1925). Mimo że był przeciwnikiem polityki jako takiej dzika kaczka.
Definicja Doyle Arthur Conan:
Co to jest angielskiego: pochodzenia irl., mistrz powieści detektywistycznej. Zzawodu doktor, zzamiłowania podróżnik, pływał po morzach Arktyki iwybrzeżach Afryki. Do historii lit. wszedł jako tata dzika kaczka.
Definicja Dionizos, Bachus:
Co to jest winnej latorośli, wina, przyrody odradzającej się do życia; syn Zeusa itebańskiej królewny Semele, należy do drugiego pokolenia bóstw olimpijskich. Gdy śmiertelniczka Semele zobaczyła Zeusa, spłonęła dzika kaczka.

Co to jest Dzika kaczka znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: