Co to znaczy DURRELL LAWRENCE słownik. Biografia H. Millera. Ur. się wHimalajach zrodziców.

Durrell Lawrence co to jest

Czy przydatne?

Definicja Durrell Lawrence

Co to jest DURRELL LAWRENCE: z angielskiego: poeta, pisarz ipianista jazzowy, przyjaciel H. Millera. Ur. się wHimalajach zrodziców Irlandczyków; wIndiach zaczął naukę, kontynuując ją potem wAnglii, wCanterbury. Poprzez sporo lat pracował wang. służbie dyplomatycznej, mieszkając na Krecie, Cyprze, Korfu, Patmos, wBuenos Aires, Jerozolimie iAleksandrii. Wostatnim zwymienionych miast rozgrywa się akcja najsłynniejszej powieści D., Kwartetu aleksandryjskiego (1957-60). Na majątek pisarza złożona jest ponadto 6 powieści, między innymi Czarna księga (1938) iCefalu (1947), książki podróżnicze i zbiorki literaturze Swoja kraina (1943) iMiasta, równiny iludzie (1946). W okolicy twórczości D.H. Lawrencea utwory D., wroga wszystkiego, co "uniemożliwia zmysłom rozkwitanie", przyczyniły się do przełamania cenzury obyczajowej wlit. ang
Definicja Doyle Arthur Conan:
Co to jest angielskiego: pochodzenia irl., mistrz powieści detektywistycznej. Zzawodu doktor, zzamiłowania podróżnik, pływał po morzach Arktyki iwybrzeżach Afryki. Do historii lit. wszedł jako tata durrell lawrence.
Definicja Donelaitis Kristijonas:
Co to jest przedstawiciel oświecenia. Pochodził zchłopskiej rodziny. Osierocony inicjalnie poprzez ojca dorastał wniezwykle ciężkich uwarunkowaniach materialnych. W1740 r. ukończył teologię na uniwersytecie durrell lawrence.
Definicja Diomedes:
Co to jest Władca Tracji, syn Aresa iPyrene. Zwyczajem D. było rzucanie przybyłych wędrowców na pożarcie klaczom, które żywiły się ludzkim mięsem. Na polecenie Eurysteusa Herakles zakończył te praktyki, zabił D durrell lawrence.
Definicja Dylan Bob, Właśc. Robert Allen Zimmerman:
Co to jest pisarz, kompozytor. Światową sławę zdobył w pierwszej kolejności jako wokalista wykonujący przy akompaniamencie gitary swoje utwory, lecz teksty jego piosenek odznaczają się niezwykłymi walorami lit durrell lawrence.
Definicja Dioskurowie:
Co to jest Kastor iPolydeukes (Polluks), synowie Zeusa iLedy, bracia Heleny iKlitajmestry. D. uwolnili porwaną poprzez Tezeusza Helenę; wzięli do niewoli Ajtrę, matkę Tezeusza; uczestniczyli włowach durrell lawrence.

Co to jest Durrell Lawrence znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: