Co to znaczy DUMAS ALEXANDRE OJCIEC słownik. Biografia ogromnej rewolucji francuskiej, wnuk Kreola.

Dumas Alexandre ojciec co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dumas Alexandre ojciec

Co to jest DUMAS ALEXANDRE OJCIEC: franc. powieściopisarz idramaturg. Syn generała zczasów ogromnej rewolucji francuskiej, wnuk Kreola iMurzynki; pozostawił po sobie około 60 utworów dramatycznych i257 tomów prozy beletrystycznej (powieści, pamiętniki, opisy podróży). Pośród powieści do najpopularniejszych należą: Trzej muszkieterowie (1844), Wicehrabia de Bragelonne (1845), Wdwadzieścia lat potem (1847), Hrabia Monte Christo (1844-45) iKrólowa Margot (1845). Aczkolwiek wymienione utwory zalicza się do powieści hist., ich wartość jako dokumentu jest niewielka. Wydarzenia hist. posłużyły pisarzowi jedynie jako tło dla barwnie przedstawionych perypetii bohaterów. Jedynym dramatem D., który oparł się czasowi, jest Antony (1831). Treść utworu zdradza skłonność pisarza do romantycznej egzaltacji. Młodzieniec niskiego urodzenia kocha się wświatowej damie, mężatce, auzyskawszy jej wzajemność, zabija kobietę, aby uchronić ją od hańby. Wydane w1852 r. Pamiętniki D. przynoszą żywy obraz epoki iśrodowiska lit.-artystycznego. Używając współczesnej terminologii, wodniesieniu do utworów D. można użyć ustalenia: bestsellery XIX w
Definicja Dylan Bob, Właśc. Robert Allen Zimmerman:
Co to jest pisarz, kompozytor. Światową sławę zdobył w pierwszej kolejności jako wokalista wykonujący przy akompaniamencie gitary swoje utwory, lecz teksty jego piosenek odznaczają się niezwykłymi walorami lit dumas alexandre ojciec.
Definicja Dante Alighieri:
Co to jest iuczony związany zFlorencją, gdzie sprawował funkcje publiczne. W1302 r., w konsekwencji zmiany rządów wygnany zmiasta izaocznie skazany na karę zgonu, wędrował po licznych dworach, aby ostatecznie dumas alexandre ojciec.
Definicja Dzika Kaczka:
Co to jest dowodzący, iż prawda objawiona ludziom na nią nie przygotowanym potrafi nie tylko ranić, lecz izabijać. Entuzjastą życia wprawdzie jest wsztuce Gregers Werl, który pragnie odkryć przed swoim dumas alexandre ojciec.
Definicja Dafne:
Co to jest rzeczna, córka rzeki Ladon (wg wersji arkadyjskiej) albo rzeki Penejos iGai (wersja tesalska). Apollon zakochał się wD., ścigał ją, awchwili, gdy już miał ją dosięgnąć, D.poprosiła ojca opomoc dumas alexandre ojciec.
Definicja Dumas Alexandre Syn:
Co to jest ipowieściopisarz, członek Akademii Francuskiej. Znany ze skłonności do romansów ibeztroskiego życia, zadebiutował powieścią Dama kameliowa (1848). Powodzenie wystawionej 4 lata potem scenicznej dumas alexandre ojciec.

Co to jest Dumas Alexandre ojciec znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: