Co to znaczy DREISER THEODORE słownik. Biografia emigrantów. Po wypadku ojca rodzina D. popadła.

Dreer Theodore co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dreiser Theodore

Co to jest DREISER THEODORE: poeta amer. Pochodził zwielodzietnej rodziny niem. emigrantów. Po wypadku ojca rodzina D. popadła wkłopoty finansowe, zmuszona była do częstych przeprowadzek. D. krótko studiował na uniwersytecie, wiedzę zdobywał właściwie samodzielnie. Podjął pracę jako publicysta, wydobywając się tym samym ztarapatów finansowych. Zaangażowany wdziałalność polit., przewodniczył Komitetowi Obrony Więźniów Politycznych, pod koniec życia wstąpił do partii komunistycznej. Wtwórczości inspirowanej dziełami H.Balzaka, E.Zoli, H.Spencera, K.Darwina D. przedstawił naturalistyczną koncepcję amer. społeczeństwa, wktórym dominacja brutalnej ekonomii doprowadziła do zaniku wartości duchowych. Wdebiutanckiej powieści Siostra Carrie (1900) na przykładzie losów wiejskiej dziewczyny ze Środkowego Zachodu, która robi karierę wskorumpowanym ogromnym świecie, D. demaskuje purytańską moralność. Podobne przesłanie niesie powieść Jennie Gerhardt (1911). Trylogia, na którą złożyły się Finansista (1912), Tytan (1914) iThe Stoic (1947), przedstawia historię kariery milionera Franka Coperwooda, który niczym Nietzscheański nadczłowiek stawia się powyżej prawem, moralnością, drugim człowiekiem, jest bezwzględnym, krwiożerczym kapitalistą; prototypem postaci Coperwooda był Charles T.Yerkes. Oparta na faktach powieść Tragedia amerykańska (1925) ukazywała mężczyznę, który ulegając amer. mitologii sukcesu, zabił swą ciężarną kochankę. D. jest również autorem literaturze, dramatów, nowel, publicystyki, wspomnień
Definicja Deledda Grazia:
Co to jest powieściopisarka inowelistka; laureatka Nagrody Nobla (1926). Przyszła na świat wsardyńskiej wiosce Nuoro ichoć wyjechała do Cagliari, potem do Rzymu, gdzie jej mąż dostał posadę wministerstwie dreiser theodore.
Definicja Dolce Stil Nuovo:
Co to jest poetyckiej rozwijającej się wXIII w. wpłn. Włoszech, nawiązującej do tradycji literaturze prowansalskiej (zobacz trubadurzy). Artystą nowego stylu był G. Guinicelli, aprzedstawicielami między innymi dreiser theodore.
Definicja Duras Marguerite:
Co to jest powieściopisarka idramatopisarka. Przyszła na świat wKochinchinie wIndochinach, gdzie mieszkała do 18. roku życia. Po przyjeździe do Paryża weszła wśrodowisko artystyczne pisarzy ireżyserów filmowych dreiser theodore.
Definicja Dawid:
Co to jest pasterz, którego śpiew igra na cytrze tak zachwyciły Saula, pierwszego króla wszystkich izraelskich plemion, iż mianował go swoim giermkiem. Wg innej wersji D.otrzymał się na dwór nie tyle dzięki dreiser theodore.
Definicja Demeter:
Co to jest Matka Ziemia, córka Kronosa iRei, patronka wszelkiego wzrostu, dojrzewania, rolnictwa, zbóż iplonów, czczona we wszystkich tych krainach Grecji, gdzie rosła pszenica. Zeusowi powiła córkę Persefonę dreiser theodore.

Co to jest Dreiser Theodore znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: