Co to znaczy DOLCE STIL NUOVO słownik. Biografia Włoszech, nawiązującej do tradycji literaturze.

dolce stil nuovo co to jest

Czy przydatne?

Definicja dolce stil nuovo

Co to jest DOLCE STIL NUOVO: nazwa szkoły poetyckiej rozwijającej się wXIII w. wpłn. Włoszech, nawiązującej do tradycji literaturze prowansalskiej (zobacz trubadurzy). Artystą nowego stylu był G. Guinicelli, aprzedstawicielami między innymi G. Cavalcanti, C. da Pistoia, potem Dante. Wsonetach, balladach ikanconach poeci sławili miłość pojmowaną jako źródło doznań intelektualnych, sfera "odcieleśniona", słowo harmonii icnoty. Kobieta, wielbiona za mądrość, szlachetność serca ipobożność, stawała się istotą abstrakcyjną (zobacz Beatrycze). Utwory charakteryzowały powściągliwość iwytworność jęz. i świadomie przyjęta dyscyplina artystyczna
Definicja Dreiser Theodore:
Co to jest Pochodził zwielodzietnej rodziny niem. emigrantów. Po wypadku ojca rodzina D. popadła wkłopoty finansowe, zmuszona była do częstych przeprowadzek. D. krótko studiował na uniwersytecie, wiedzę dolce stil nuovo.
Definicja Demostenes:
Co to jest mówca gr. Początkowo (od 364) poeta mów iobrońca sądowy; wciągnięty wwydarzenia polit. ujawnił umiejętności przywódcze, występował przeciwko zaborczej polityce Filipa II Macedońskiego wGrecji. Po dolce stil nuovo.
Definicja Dioskurowie:
Co to jest Kastor iPolydeukes (Polluks), synowie Zeusa iLedy, bracia Heleny iKlitajmestry. D. uwolnili porwaną poprzez Tezeusza Helenę; wzięli do niewoli Ajtrę, matkę Tezeusza; uczestniczyli włowach dolce stil nuovo.
Definicja Dionizje:
Co to jest czci Dionizosa. Na przełomie grudnia istycznia obchodzono Dionizje Małe, Wiejskie, wczasie których otwierano naczynia zmłodym winem, atowarzyszyły temu zabawy ludowe, procesje iwystępy aktorów. Na dolce stil nuovo.
Definicja Dafne:
Co to jest rzeczna, córka rzeki Ladon (wg wersji arkadyjskiej) albo rzeki Penejos iGai (wersja tesalska). Apollon zakochał się wD., ścigał ją, awchwili, gdy już miał ją dosięgnąć, D.poprosiła ojca opomoc dolce stil nuovo.

Co to jest dolce stil nuovo znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: