Co to znaczy DODERER HEIMITO VON słownik. Biografia ros. na Syberii. Popowrocie do ojczyzny zaczął.

Doderer Heimito von co to jest

Czy przydatne?

Definicja Doderer Heimito von

Co to jest DODERER HEIMITO VON: austr. prozaik, pisarz ieseista. Wlatach 1916-20 był jeńcem ros. na Syberii. Popowrocie do ojczyzny zaczął studia historyczne, które ukończył ztytułem doktora (1925). Mimo że był przeciwnikiem polityki jako takiej, wlatach 1933-38 związał się zNSDAP. Brał udział wwalkach II wojny światowej. Debiutował tomem wierszy Uliczki ikrajobraz (1923). Sławę przyniosła mu powieść psychol. Każdy może być mordercą (1938), wktórej zajął się odpowiedzialnością jednostki za losy innych, stwierdził, że życie człowieka jest zgóry przesądzone. Uznanie zyskał powieściami tworzącymi tak zwany trylogię wiedeńską: Schody Strudelhofu (1951), ukazujące atmosferę Wiednia tuż przed wybuchem Iwojny światowej ikilka lat po jej zakończeniu, Demony (1956), prezentujące obraz zmian społ. Austrii lat 1917-27, i Die erleuchteten Fenster... (1950). Powieść Die Merowinger oder Die totale Familie (1962) przedstawiała groteskowy obraz dzisiejszego świata schowany za hist. kostiumem. D. wswej twórczości łączył realist. opis środowiska wiedeńskiego zwnikliwą analizą psychol., zabarwioną ironią, humorem igroteskowym żartem. Ponadto był autorem esejów, szkiców teoretycznolit., między innymi oA.P.Gterslohu
Definicja Dola Człowiecza:
Co to jest której akcja rozgrywa się wSzanghaju wmarcu 1927 r. Czang Kaj-szek, kontynuator działań założyciela republiki, Sun Jat-sena, lider nacjonalistycznej partii Kuomintang, oblega miasto. Robotnicy na doderer heimito von.
Definicja Diderot Denis:
Co to jest poeta ikrytyk. Miłośnik nauk ścisłych, empiryk ipropagator postępu, czemu dał słowo, poświęcając sporo lat życia tworzeniu razem między innymi zJ. dAlembertem Encyklopedii, a więc słownika doderer heimito von.
Definicja Durrell Lawrence:
Co to jest poeta, pisarz ipianista jazzowy, przyjaciel H. Millera. Ur. się wHimalajach zrodziców Irlandczyków; wIndiach zaczął naukę, kontynuując ją potem wAnglii, wCanterbury. Poprzez sporo lat pracował wang doderer heimito von.
Definicja Diomedes:
Co to jest Władca Tracji, syn Aresa iPyrene. Zwyczajem D. było rzucanie przybyłych wędrowców na pożarcie klaczom, które żywiły się ludzkim mięsem. Na polecenie Eurysteusa Herakles zakończył te praktyki, zabił D doderer heimito von.
Definicja Dreiser Theodore:
Co to jest Pochodził zwielodzietnej rodziny niem. emigrantów. Po wypadku ojca rodzina D. popadła wkłopoty finansowe, zmuszona była do częstych przeprowadzek. D. krótko studiował na uniwersytecie, wiedzę doderer heimito von.

Co to jest Doderer Heimito von znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: