Co to znaczy DIOMEDES słownik. Biografia było rzucanie przybyłych wędrowców na pożarcie klaczom.

Diomedes co to jest

Czy przydatne?

Definicja Diomedes

Co to jest DIOMEDES: wmit. gr.: 1. Władca Tracji, syn Aresa iPyrene. Zwyczajem D. było rzucanie przybyłych wędrowców na pożarcie klaczom, które żywiły się ludzkim mięsem. Na polecenie Eurysteusa Herakles zakończył te praktyki, zabił D.,awg innych przekazów rzucił go na pożarcie klaczom. 2.Heros zEtolii, syn Tydeusa iDeipyle; walczył przeciwko Epigonom; wwojnie trojańskiej (Iliada, ks. V) dowodził oddziałami zArgos iTyrynsu, za sprawą Ateny zranił wwalce Aresa, zabił szpiega Dolona itrackiego króla Resosa. Jako towarzysz Odyseusza pomógł zabrać Filokteta zwyspy Lemnos. Jeszcze wOdysei jego powrót do domu kończy się szczęśliwie, zczasem stał się bohaterem dalszych przygód, ofiarą niewierności żony. D. przypisuje się założenie wielu miast wkolonii płd. Italii. Wrzeźbie przedstawili go J.T. Sergel, J.N.Schaller; jest bohaterem opowiadania S. Trebitscha
Definicja danse macabre:
Co to jest korowodu tanecznego występujący wsztukach plastycznych ilit. późnego średniowiecza. Orszak złożony zprzedstawicieli wszystkich stanów, na którego czele stoi zgon wpostaci kościotrupa, symbolizował DIOMEDES.
Definicja Dedal:
Co to jest rzeźbiarz pochodzący zateńskiego rodu królewskiego. Starożytni uważali, że D. wznacznym stopniu przyczynił się do rozwoju edukacji. Uczniem D. był bardzo zdolny Talos, zazdrosny D. zabił chłopca DIOMEDES.
Definicja Dafne:
Co to jest rzeczna, córka rzeki Ladon (wg wersji arkadyjskiej) albo rzeki Penejos iGai (wersja tesalska). Apollon zakochał się wD., ścigał ją, awchwili, gdy już miał ją dosięgnąć, D.poprosiła ojca opomoc DIOMEDES.
Definicja Dylan Bob, właśc. Robert Allen Zimmerman:
Co to jest pisarz, kompozytor. Światową sławę zdobył w pierwszej kolejności jako wokalista wykonujący przy akompaniamencie gitary swoje utwory, lecz teksty jego piosenek odznaczają się niezwykłymi walorami lit DIOMEDES.
Definicja Deukalion:
Co to jest Władca Tesalii, syn Prometeusza iKlymene (albo Kelajno), ożenił się zPyrrą, córką Epimeteusa iPandory. Zeus zesłał na świat potop, przy życiu pozostało tylko dwoje sprawiedliwych - D. iPyrra, którzy DIOMEDES.

Co to jest Diomedes znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: