Co to znaczy DEUKALION słownik. Biografia albo Kelajno), ożenił się zPyrrą, córką Epimeteusa.

Deukalion co to jest

Czy przydatne?

Definicja Deukalion

Co to jest DEUKALION: wmit. gr.: 1. Władca Tesalii, syn Prometeusza iKlymene (albo Kelajno), ożenił się zPyrrą, córką Epimeteusa iPandory. Zeus zesłał na świat potop, przy życiu pozostało tylko dwoje sprawiedliwych - D. iPyrra, którzy za poradą Prometeusza zbudowali skrzynię (arkę) iżeglowali wniej poprzez 9 dni i9 nocy. Gdy wody opadły, D. iPyrra przybili do Tesalii. Hermes przyniósł im od Zeusa informacja, że mogą wyrazić jedno życzenie. D. zapragnął, aby ziemia znowu się zaludniła. Zkamieni, które rzucali za siebie D.iPyrra, powstawali mężczyźni ikobiety. Hellen, mityczny przodek Greków, to podobno syn D. iPyrry. 2. Syn Minosa iPasifae, brat Katreusa, Glaukosa iAndrogeosa, przyjaciel Tezeusza, uczestnik łowów kalydońskich
Definicja Dawid:
Co to jest pasterz, którego śpiew igra na cytrze tak zachwyciły Saula, pierwszego króla wszystkich izraelskich plemion, iż mianował go swoim giermkiem. Wg innej wersji D.otrzymał się na dwór nie tyle dzięki deukalion.
Definicja Dickinson Emily Elisabeth:
Co to jest szanowanego prawnika, członka Kongresu Stanów Zjednoczonych, poza kilkoma podróżami odbytymi wlatach młodości całe życie spędziła pośród rodziny, odizolowana od świata. Twórczość poetycką zaczęła deukalion.
Definicja Dumas Alexandre Ojciec:
Co to jest powieściopisarz idramaturg. Syn generała zczasów ogromnej rewolucji francuskiej, wnuk Kreola iMurzynki; pozostawił po sobie około 60 utworów dramatycznych i257 tomów prozy beletrystycznej (powieści deukalion.
Definicja Doyle Arthur Conan:
Co to jest angielskiego: pochodzenia irl., mistrz powieści detektywistycznej. Zzawodu doktor, zzamiłowania podróżnik, pływał po morzach Arktyki iwybrzeżach Afryki. Do historii lit. wszedł jako tata deukalion.
Definicja Driady:
Co to jest leśne, mieszkanki lasów dębowych, które chroniły przed świętokradcami. Od pasa przyjmowały wygląd drzew, wktórych mieszkały, jednak mogły je opuszczać iwychodzić za mąż. Wprzeciwieństwie do hamadriad deukalion.

Co to jest Deukalion znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: