Co to znaczy DEUKALION słownik. Biografia albo Kelajno), ożenił się zPyrrą, córką Epimeteusa.

Deukalion co to jest

Czy przydatne?

Definicja Deukalion

Co to jest DEUKALION: wmit. gr.: 1. Władca Tesalii, syn Prometeusza iKlymene (albo Kelajno), ożenił się zPyrrą, córką Epimeteusa iPandory. Zeus zesłał na świat potop, przy życiu pozostało tylko dwoje sprawiedliwych - D. iPyrra, którzy za poradą Prometeusza zbudowali skrzynię (arkę) iżeglowali wniej poprzez 9 dni i9 nocy. Gdy wody opadły, D. iPyrra przybili do Tesalii. Hermes przyniósł im od Zeusa informacja, że mogą wyrazić jedno życzenie. D. zapragnął, aby ziemia znowu się zaludniła. Zkamieni, które rzucali za siebie D.iPyrra, powstawali mężczyźni ikobiety. Hellen, mityczny przodek Greków, to podobno syn D. iPyrry. 2. Syn Minosa iPasifae, brat Katreusa, Glaukosa iAndrogeosa, przyjaciel Tezeusza, uczestnik łowów kalydońskich
Definicja Droga Przez Flandrię:
Co to jest wktórej zakwestionowaniu uległ tradycyjny czas powieściowy. Wpłaszczyźnie obiektywnej utwór opisuje odwrót wojsk franc. w1940 r.; wsubiektywnej przynosi analizę psychiki bohatera, którym jest deukalion.
Definicja Dżuma:
Co to jest pióra A. Camus, będąca równocześnie filoz.-moralnym traktatem oludzkości wobliczu absurdalności świata izła, jakie ono rodzi. Akcja utworu rozgrywa się wOranie w trakcie epidemii dżumy. Lekarz Rieux deukalion.
Definicja Defoe Daniel:
Co to jest powieściopisarz, publicysta, dziennikarz; syn rzeźnika, prócz pisarstwa zajmował się kupiectwem ipolityką; poprzez pewien czas pełnił funkcję tajnego agenta do szczególnych misji. Uważany za pioniera deukalion.
Definicja Dafne:
Co to jest rzeczna, córka rzeki Ladon (wg wersji arkadyjskiej) albo rzeki Penejos iGai (wersja tesalska). Apollon zakochał się wD., ścigał ją, awchwili, gdy już miał ją dosięgnąć, D.poprosiła ojca opomoc deukalion.
Definicja Doktor Żywago:
Co to jest Pasternaka prezentująca losy ros. inteligencji w trakcie ipo rewolucji październikowej. Gł. bohater powieści, Jurij Żywago, doktor ipoeta, jako dziecko wychowywał się wśrodowisku intelektualnej elity deukalion.

Co to jest Deukalion znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: