Co to znaczy DEJANIRA słownik. Biografia Meleagra, żona Heraklesa. Jednym zzadań Heraklesa było.

Dejanira co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dejanira

Co to jest DEJANIRA: wmit. gr. córka króla Kalydonu Ojneusa iAltei, siostra Meleagra, żona Heraklesa. Jednym zzadań Heraklesa było uprowadzenie Cerbera; heros wPodziemiu spotkał Meleagra, który poprosił go, aby poślubił jego siostrę D. Herakles zgodził się, stoczył walkę zbóstwem rzecznym Acheloosem ipoślubił D., która powiła mu syna Hyllosa. Herakles iD. opuścili Kalydon, wczasie przeprawy poprzez rzekę centaur Nessos chciał zgwałcić D., za co został zabity poprzez Heraklesa. Przed śmiercią Nessos dał D. lek zrobiony zwłasnej krwi, mówiąc, że zapewni on jej wierność męża. Gdy Herakles zakochał się wIole, D. ofiarowała mężowi szatę nasączoną lekiem Nessosa. H. wwielkich męczarniach spalił się na górze Ojta. D. zrozpaczy odebrała sobie życie. Temat "sukni Dejaniry" podejmowali Sofokles wTrachinkach iSeneka mł. wHeraklesie na Ecie
Definicja Deledda Grazia:
Co to jest powieściopisarka inowelistka; laureatka Nagrody Nobla (1926). Przyszła na świat wsardyńskiej wiosce Nuoro ichoć wyjechała do Cagliari, potem do Rzymu, gdzie jej mąż dostał posadę wministerstwie dejanira.
Definicja Dreiser Theodore:
Co to jest Pochodził zwielodzietnej rodziny niem. emigrantów. Po wypadku ojca rodzina D. popadła wkłopoty finansowe, zmuszona była do częstych przeprowadzek. D. krótko studiował na uniwersytecie, wiedzę dejanira.
Definicja Dydona:
Co to jest kartagińska królowa, córka króla Tyru Mutto, siostra Pigmaliona, żona swego wuja Sicharbasa (albo Sychajosa). Umierający władca Mutto władzę przekazał obojgu swoim dzieciom, Pigmalion zamordował wuja dejanira.
Definicja Dos Passos John Roderigo:
Co to jest Absolwent Uniwersytetu Harvarda, wlatach Iwojny światowej, podobnie jak E. Hemingway i E.E.Cummings, służył wamer. korpusie sanitarnym wEuropie. Debiutancka powieść D. P., Inicjacja pewnego mężczyzny dejanira.
Definicja Dickinson Emily Elisabeth:
Co to jest szanowanego prawnika, członka Kongresu Stanów Zjednoczonych, poza kilkoma podróżami odbytymi wlatach młodości całe życie spędziła pośród rodziny, odizolowana od świata. Twórczość poetycką zaczęła dejanira.

Co to jest Dejanira znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: