Co to znaczy DEJANIRA słownik. Biografia Meleagra, żona Heraklesa. Jednym zzadań Heraklesa było.

Dejanira co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dejanira

Co to jest DEJANIRA: wmit. gr. córka króla Kalydonu Ojneusa iAltei, siostra Meleagra, żona Heraklesa. Jednym zzadań Heraklesa było uprowadzenie Cerbera; heros wPodziemiu spotkał Meleagra, który poprosił go, aby poślubił jego siostrę D. Herakles zgodził się, stoczył walkę zbóstwem rzecznym Acheloosem ipoślubił D., która powiła mu syna Hyllosa. Herakles iD. opuścili Kalydon, wczasie przeprawy poprzez rzekę centaur Nessos chciał zgwałcić D., za co został zabity poprzez Heraklesa. Przed śmiercią Nessos dał D. lek zrobiony zwłasnej krwi, mówiąc, że zapewni on jej wierność męża. Gdy Herakles zakochał się wIole, D. ofiarowała mężowi szatę nasączoną lekiem Nessosa. H. wwielkich męczarniach spalił się na górze Ojta. D. zrozpaczy odebrała sobie życie. Temat "sukni Dejaniry" podejmowali Sofokles wTrachinkach iSeneka mł. wHeraklesie na Ecie
Definicja Dionizos, Bachus:
Co to jest winnej latorośli, wina, przyrody odradzającej się do życia; syn Zeusa itebańskiej królewny Semele, należy do drugiego pokolenia bóstw olimpijskich. Gdy śmiertelniczka Semele zobaczyła Zeusa, spłonęła dejanira.
Definicja Dżuma:
Co to jest pióra A. Camus, będąca równocześnie filoz.-moralnym traktatem oludzkości wobliczu absurdalności świata izła, jakie ono rodzi. Akcja utworu rozgrywa się wOranie w trakcie epidemii dżumy. Lekarz Rieux dejanira.
Definicja Dickens Charles:
Co to jest angielskiego: Syn ubogiego urzędnika administracyjnego, wwieku 12 lat zaczął pracę zarobkową. Był robotnikiem wfabryce, stenotypistą wsądzie isprawozdawcą parlamentarnym londyńskich dzienników dejanira.
Definicja Dziwne Losy Jane Eyre:
Co to jest powieść Ch. Bront, nawiązująca miejscami do poetyki powieści gotyckiej (zobacz H. Walpole) imelodramatu. Młoda, uboga nauczycielka Jane Eyre trafia jako guwernantka do domu bogatego ziemianina dejanira.
Definicja Dolce Stil Nuovo:
Co to jest poetyckiej rozwijającej się wXIII w. wpłn. Włoszech, nawiązującej do tradycji literaturze prowansalskiej (zobacz trubadurzy). Artystą nowego stylu był G. Guinicelli, aprzedstawicielami między innymi dejanira.

Co to jest Dejanira znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: