Co to znaczy DALILA słownik. Biografia wyznanie, iż tajemnica jego siły tkwi wnie ścinanych od.

Dalila co to jest

Czy przydatne?

Definicja Dalila

Co to jest DALILA: przywiodła do zguby Samsona podstępem wydobywając zniego wyznanie, iż tajemnica jego siły tkwi wnie ścinanych od młodości włosach; ostrzygła go w trakcie snu iwydała wręce filistyńskich wrogów. D. jest jedną zniewielu kobiet wST, których funkcja nie ogranicza się jedynie do roli żony imatki; zczasem stała się symbolem podstępu, którym kobiety posługują się, aby zniszczyć mężczyzn. Motyw zgubnej miłości Samsona do D. upamiętnia między innymi opera C. Saint-Sansa: Samson iDalila; wmalarstwie po temat ten sięgnęli G.Pisano, U.D. Fiaselli i Rembrandt; lit. nie poświęciła D. osobnego dzieła, jednak występuje ona we wszystkich utworach, których bohaterem jest Samson
Definicja Driady:
Co to jest leśne, mieszkanki lasów dębowych, które chroniły przed świętokradcami. Od pasa przyjmowały wygląd drzew, wktórych mieszkały, jednak mogły je opuszczać iwychodzić za mąż. Wprzeciwieństwie do hamadriad dalila.
Definicja Doderer Heimito Von:
Co to jest pisarz ieseista. Wlatach 1916-20 był jeńcem ros. na Syberii. Popowrocie do ojczyzny zaczął studia historyczne, które ukończył ztytułem doktora (1925). Mimo że był przeciwnikiem polityki jako takiej dalila.
Definicja Dola Człowiecza:
Co to jest której akcja rozgrywa się wSzanghaju wmarcu 1927 r. Czang Kaj-szek, kontynuator działań założyciela republiki, Sun Jat-sena, lider nacjonalistycznej partii Kuomintang, oblega miasto. Robotnicy na dalila.
Definicja Dedal:
Co to jest rzeźbiarz pochodzący zateńskiego rodu królewskiego. Starożytni uważali, że D. wznacznym stopniu przyczynił się do rozwoju edukacji. Uczniem D. był bardzo zdolny Talos, zazdrosny D. zabił chłopca dalila.
Definicja Dylan Bob, Właśc. Robert Allen Zimmerman:
Co to jest pisarz, kompozytor. Światową sławę zdobył w pierwszej kolejności jako wokalista wykonujący przy akompaniamencie gitary swoje utwory, lecz teksty jego piosenek odznaczają się niezwykłymi walorami lit dalila.

Co to jest Dalila znaczenie w Słownik bohaterów D .

  • Dodano:
  • Autor: