Co to znaczy ARGOS słownik. Biografia Peloponezie. Przyjmuje się, iż wprowadził do Grecji sztukę.

Argos co to jest

Czy przydatne?

Definicja Argos

Co to jest ARGOS: wmit. gr.: 1. Syn Zeusa iNiobe, władca miasta Argos na Peloponezie. Przyjmuje się, iż wprowadził do Grecji sztukę uprawiania roli isiewu zbóż. 2. A. (znany także pod zlatynizowanym imieniem Argus), prawnuk Argosa (1), olbrzym owielu oczach rozrzuconych po całym ciele, nazywany także Panoptes (wszystko- widzący). Wg mitu uwolnił Arkadię od pustoszącego tę krainę byka, zabił także porywającego stada satyra ipotworną Echidnę. Hera zleciła A., aby strzegł przemienionej wkrowę Io. Hermes uśpił A. grą na flecie izabił go. Hera chcąc unieśmiertelnić oddanego jej A., przeniosła jego oczy na pióra poświęconego jej ptaka - pawia. 3. A., syn Friksosa iChalkiope, urodzony iwychowany wKolchidzie. Na temat jego przyłączenia się do wyprawy Argonautów istnieją odmienne przekazy: 1) jako rozbitek spotkał Argonautów na wyspie Aria iprzystał do nich; 2) spotkanie A. zJazonem nastąpiło wKolchidzie, po czym A. wyruszył wspólnie zArgonautami. 4. A. budowniczy okrętu Argo (Argonauci), uczestnik wyprawy po złote runo
Definicja Alain-Fournier, Właśc. Henri-Alban F.:
Co to jest powieściopisarz ipoeta. Wychowywał się blisko przyrody, na wsi wprowincji Sologne, gdzie jego rodzice byli nauczycielami. Ukończył Liceum Lakanal wParyżu, po czym podwójnie bez powodzenia zdawał argos.
Definicja Arghezi Tudor, Właśc. Ion Theodorescu:
Co to jest Chłopska rodzina A. zamieszkała wBukareszcie, gdzie poeta ukończył gimnazjum Św. Sawy. Zpowodu braku pieniędzy podjął w1897 r. pracę laboranta wcukrowni Chitila pod Bukaresztem. W1899 r. wstąpił do argos.
Definicja Akademia Francuska:
Co to jest naukowe zajmujące się językiem ilit. franc. powołane w1653 r. wParyżu; najstarsza tego typu organizacja wnowożytnej Europie, od 1795 r. część Instytutu Francuskiego. A.F. wydaje między innymi argos.
Definicja Agnon Szmuel Josef, Właśc. Samuel Josef Czaczkes:
Co to jest laureat Nagrody Nobla (1966). Przyszedł na świat wgalicyjskim miasteczku Buczacz, gdzie odebrał staranne wykształcenie talmudyczne, obejmujące znajomość ST, edukacji chasydów i dzieła literatury żyd argos.
Definicja Angelus Silesius, Anioł Ślązak, Właśc. Johannes Scheffler:
Co to jest imistyk; syn krakowskiego patrycjusza nobilitowanego poprzez króla Zygmunta III, student medycyny ifilozofii na uniwersytetach wStrasburgu, Lejdzie iPadwie. Od 1649 r. pełnił funkcję nadwornego argos.

Co to jest Argos znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: