Co to znaczy APULEJUSZ, LUCIUS APULEIUS słownik. Biografia Wykształcenie zyskał wKartaginie.

Apulejusz Lucius Apuleius co to jest

Czy przydatne?

Definicja Apulejusz, Lucius Apuleius

Co to jest APULEJUSZ, LUCIUS APULEIUS: poeta rzym., filozof iretor zMadaury (Numidia wAfryce). Wykształcenie zyskał wKartaginie iAtenach, wRzymie był adwokatem. Sławę zdobył jako nauczyciel wymowy. Autor fantastyczno-satyr. romansu Metamorfozy lub złoty osioł; pism filoz. Onauce Platona, Obóstwie Sokratesa, Oświecie; mów popisowych isądowych, wtym Apologii, zachowanej wcałości mowy zokresu cesarstwa
Definicja Ariosto Lodovico:
Co to jest epiki rycerskiej; związany zdworem książąt dEste wFerrarze, osiągnąwszy dobrobyt, kompletnie oddał się pisarstwu. Jako komediopisarz naśladował sztuki autorów rzym. Plauta i Terencjusza, wydał Satyry apulejusz, lucius apuleius.
Definicja Angelus Silesius, Anioł Ślązak, Właśc. Johannes Scheffler:
Co to jest imistyk; syn krakowskiego patrycjusza nobilitowanego poprzez króla Zygmunta III, student medycyny ifilozofii na uniwersytetach wStrasburgu, Lejdzie iPadwie. Od 1649 r. pełnił funkcję nadwornego apulejusz, lucius apuleius.
Definicja Antygona:
Co to jest Królewna tebańska, owoc kazirodczego związku Edypa zmatką Jokastą, jej rodzeństwo to Ismena i Eteokles iPolynejkes. Po wielu klęskach, jakie spadły na Teby, wieszcz Terezjasz wyjawił, że władca Edyp apulejusz, lucius apuleius.
Definicja Arendt Hannah:
Co to jest filozofka, eseistka. Pochodziła zzasymilowanej rodziny żyd. zKrólewca. Ogromny wpływ na ukształtowanie się jej poglądów wywarły studia, które wlatach 1924-29 odbyła wMarburgu, Freiburgu iwHeidelbergu apulejusz, lucius apuleius.
Definicja Apokryf:
Co to jest początkowo wodniesieniu do tekstów dostępnych jedynie członkom sekretnych stowarzyszeń isekt; potem służył chrześcijanom na ustalenie pism, których geneza iwartość rel. były niejasne. Odznacza się apulejusz, lucius apuleius.

Co to jest Apulejusz, Lucius Apuleius znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: