Co to znaczy AMBROZJA słownik. Biografia kosztowany wczasie uczt, popijany boskim napojem, nektarem.

ambrozja co to jest

Czy przydatne?

Definicja ambrozja

Co to jest AMBROZJA: wmit. gr.: 1. Pokarm bogów zapewniający im nieśmiertelność, kosztowany wczasie uczt, popijany boskim napojem, nektarem. 2. Balsam, który zapewniał bóstwom olimpijskim wieczną młodość iurodę
Definicja Artemida:
Co to jest Zeusa iLatony, bliźniacza siostra Apollona, urodziła się na wyspie Delos; opiekunka świata roślinnego izwierzęcego, pozostała wiecznie młodą dziewicą. Zajmowały ją gł. łowy, uzbrojona zawsze włuk ambrozja.
Definicja Agamemnon:
Co to jest bohaterów Iliady Homera, władca Myken (albo Argos), naczelny dowódca wojsk gr. pod Troją; syn Aerope iAtreusa (albo Plejstenesa), brat króla Sparty Menelaosa. Wmałżeństwie z Klitajmestrą spłodził ambrozja.
Definicja Apokryf:
Co to jest początkowo wodniesieniu do tekstów dostępnych jedynie członkom sekretnych stowarzyszeń isekt; potem służył chrześcijanom na ustalenie pism, których geneza iwartość rel. były niejasne. Odznacza się ambrozja.
Definicja Ajolos, Eol:
Co to jest Hellena inimfy Orseis, wnuk Deukaliona iPyrry, władca Magnezji wTesalii; tata licznych dzieci; od niego wywodzą się Eolowie. 2. Syn Posejdona (albo Hippotesa) iMelanippy, król wiatrów, założył miasto ambrozja.
Definicja Ars Amatoria:
Co to jest wktórym pisarz przedstawił naukę uwodzenia. Dla mężczyzn przeznaczył księgi IiII; wksiędze Idawał wskazówki, gdzie należy szukać pięknych dziewcząt ijak je zdobywać; wksiędze II - jak utrwalić ambrozja.

Co to jest ambrozja znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: