Co to znaczy ALEIXANDRE Y MERLO VICENTE słownik. Biografia wybijającą się twórczość poetycką, która.

Aleixandre y Merlo Vicente co to jest

Czy przydatne?

Definicja Aleixandre y Merlo Vicente

Co to jest ALEIXANDRE Y MERLO VICENTE: pisarz hiszp.; laureat Nagrody Nobla (1977) przyznanej za "wybijającą się twórczość poetycką, która odzwierciedla sytuację człowieka wkosmosie iwe współczesnym społeczeństwie istanowi świadectwo odrodzenia hiszpańskiej literaturze wokresie międzywojennym". WMadrycie skończył szkołę średnią. WMaladze studiował prawo iekonomię. Artretyzm, na który rozpoczął chorować w1922r., uniemożliwił mu pracę zawodową. Osiadł wdomu pod Madrytem, poświęcił się twórczości lit. A. związany był ztzw. pokoleniem 1927 (F.García Lorca), które pragnęło odnowić hiszp. poezję przez "oczyszczenie" jej języka. Poezję A. cechuje refleksyjność, łączenie nurtów współcz. (na przykład surrealizm) idawnej hiszp. liryki. Główne zbiory poet. A. to: Sombra del paraíso (1944), Poemas de la consumación (1968), Dilogos del conocimiento (1974)
Definicja Adam:
Co to jest praojciec wszystkich ludzi; wg starszej stosunku biblijnej Bóg ulepił go zprochu ziemi itchnął wjego nozdrza tchnienie życia , później dopiero powstały rajski ogród izwierzęta, które A. pomagał Bogu aleixandre y merlo vicente.
Definicja Afrodyta:
Co to jest miłości ipiękna. Na temat jej narodzin istnieją dwa odmienne przekazy: wg jednej zwersji mitu Zeus spłodził ją zDione, córką Okeanosa inimfy morskiej Tetydy; wg innej - narodziła się zpiany morskiej aleixandre y merlo vicente.
Definicja Argonauci:
Co to jest Argo, towarzysze Jazona wjego wędrówce po złote runo. Statek Argo ( błyskawiczny ) zbudowano wporcie Pagasaj przy użyciu Ateny, która dostarczyła na dziób drewna ze świętego dębu Dodony. Różne są aleixandre y merlo vicente.
Definicja Ars Poetica:
Co to jest najdłuższemu zListów do Pizonów Horacego; wierszowany esej opoezji, wktórym Horacy powołując się na Neoptolemosa zParion i Arystotelesa i wykorzystując swoje doświadczenia twórcze omówił budowę aleixandre y merlo vicente.
Definicja Austen Jane:
Co to jest angielskiego: Córka wiejskiego pastora, całe życie spędziła na prowincji, związana ze środowiskiem ziemiańskim. Wswoich powieściach, wolnych od zagadnień polit. ispoł., nakreśliła barwną aleixandre y merlo vicente.

Co to jest Aleixandre y Merlo Vicente znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: