Co to znaczy ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F. słownik. Biografia przyrody, na wsi wprowincji.

Alain-Fournier właśc. Henri co to jest

Czy przydatne?

Definicja Alain-Fournier, właśc. Henri-Alban F.

Co to jest ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F.: franc. powieściopisarz ipoeta. Wychowywał się blisko przyrody, na wsi wprowincji Sologne, gdzie jego rodzice byli nauczycielami. Ukończył Liceum Lakanal wParyżu, po czym podwójnie bez powodzenia zdawał egzaminy wstępne do cole Normale Suprieure. Po odbyciu służby wojskowej zajął się dziennikarstwem i podjął pierwsze próby lit. Pisał poezje ikrótkie opowiadania; zaczął także pracę nad dziełem swojego życia, powieścią Mój przyjaciel Meaulnes (1913). Skromny majątek A.-F. obejmuje: nie dokończoną powieść Colombe Blanchet (1922), zbiorek opowiadań ipoezji Cuda (1922) i obszerną korespondencję zR. Bichetem (1930) iJ. Rivierem (4 tomy, 1926), atakże listy do rodziny (1940). Poeta zginął młodo na polu walki, wkrótce po mobilizacji
Definicja Apulejusz, Lucius Apuleius:
Co to jest zMadaury (Numidia wAfryce). Wykształcenie zyskał wKartaginie iAtenach, wRzymie był adwokatem. Sławę zdobył jako nauczyciel wymowy. Autor fantastyczno-satyr. romansu Metamorfozy lub złoty osioł; pism ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F..
Definicja Anna Karenina:
Co to jest Tołstoja opowiadająca olosach kobiety rozdartej pomiędzy potrzebą miłości aświadomością obowiązków, którym powinna pozostać wierna. Tytułowa bohaterka powieści jest żoną pysznego iwyrachowanego ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F..
Definicja Akutagawa Ryu-nosuke:
Co to jest mleczarzem, matkę nękała dolegliwość umysłowa. Na Cesarskim Uniwersytecie Tokijskim A. studiował anglistykę. Inspiracji do swoich utworów szukał wlegendach ihistorii Japonii (między innymi ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F..
Definicja Atlas:
Co to jest wgórę, syn Japeta iOkeanidy Klymen, jego bracia to Menojtios, Prometeusz iEpimeteus. Jako jeden ztytanów należał do pierwszego pokolenia bogów olimpijskich. Wwalce gigantów zbogami opowiedział się za ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F..
Definicja Atena:
Co to jest rzemiosła, literatury, edukacji, sztuki. Była córką Zeusa iMetis. Gdy Metis była wciąży, Zeus połknął ją, bo Uranos iGaja wyjawili mu, iż jeżeli Metis urodzi dziewczynkę, to po niej wyda na świat ALAIN-FOURNIER, WŁAŚC. HENRI-ALBAN F..

Co to jest Alain-Fournier, właśc. Henri-Alban F. znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: