Co to znaczy AKUTAGAWA RYU-NOSUKE słownik. Biografia umysłowa. Na Cesarskim Uniwersytecie Tokijskim.

Akutagawa Ryu-nosuke co to jest

Czy przydatne?

Definicja Akutagawa Ryu-nosuke

Co to jest AKUTAGAWA RYU-NOSUKE: poeta jap. Tata A. był mleczarzem, matkę nękała dolegliwość umysłowa. Na Cesarskim Uniwersytecie Tokijskim A. studiował anglistykę. Inspiracji do swoich utworów szukał wlegendach ihistorii Japonii (między innymi wpochodzących zXII w. Konjaku-monogatari), awpóźniejszym okresie we współczesności, również wosiągnięciach prozy europ., szczególnie psychol. Interesowały go w pierwszej kolejności zagadnienia moralne, egzystencjalne, socjalne, zastanawiał się nad istotą dobra izła, sztuki iżycia. Debiutował już w trakcie studiów opowiadaniami Ro-jin (1914), Rasho-mon (1915) - który na przykładzie sprzecznych stosunku sprawcy iświadków morderstwa szlachcica i gwałtu dokonanego na jego żonie pokazuje niemożność poznania prawdy absolutnej (A.Kurosawa stworzył na kanwie tego opowiadania obraz filmowy Rasho-mon, 1950), Hana (1916). W1917r. wydał zestaw opowiadań Rasho-mon. A. jest autorem około stu opowiadań, najsłynniejsze to: Piekieł wizerunek nadzwyczajny (1918), Wgąszczu (1922), Aru aho--no issho- (1927), Haguruma (1927), Kappy (1927). W1935 r. ustanowiono nadzwyczajnie prestiżową nagrodę lit. noszącą nazwisko A
Definicja Archipelag GUŁag:
Co to jest ukazujący historię izasady funkcjonowania łagrów, wpisanych wros. mechanizm polit., analizujący okrutne systemy wymiaru sprawiedliwości wZSRR, opisujący ogrom cierpień ludzi, którzy trafili do akutagawa ryu-nosuke.
Definicja Apulejusz, Lucius Apuleius:
Co to jest filozof iretor zMadaury (Numidia wAfryce). Wykształcenie zyskał wKartaginie iAtenach, wRzymie był adwokatem. Sławę zdobył jako nauczyciel wymowy. Autor fantastyczno-satyr. romansu Metamorfozy lub akutagawa ryu-nosuke.
Definicja Ariosto Lodovico:
Co to jest epiki rycerskiej; związany zdworem książąt dEste wFerrarze, osiągnąwszy dobrobyt, kompletnie oddał się pisarstwu. Jako komediopisarz naśladował sztuki autorów rzym. Plauta i Terencjusza, wydał Satyry akutagawa ryu-nosuke.
Definicja Anna Karenina:
Co to jest psychol. L.N.Tołstoja opowiadająca olosach kobiety rozdartej pomiędzy potrzebą miłości aświadomością obowiązków, którym powinna pozostać wierna. Tytułowa bohaterka powieści jest żoną pysznego akutagawa ryu-nosuke.
Definicja Abe Ko-Bo-, Właśc. Abe Kimifusa:
Co to jest dramaturg, eseista. Życie A. już od wczesnego dzieciństwa wyznaczały ciągłe przeprowadzki (Tokio, Mandżuria), które wywołały, że poeta silnie odczuwał brak przynależności do konkretnego miejsca, co akutagawa ryu-nosuke.

Co to jest Akutagawa Ryu-nosuke znaczenie w Słownik bohaterów A .

  • Dodano:
  • Autor: