Definicja ZASŁONA. Co to znaczy: partner z zespołu podchodzi do niego, albo ustawia się gdzieś na.

zasłona co to jest

Czy przydatne?

Definicja zasłona

Co to znaczy ZASŁONA: zasłona - Kiedy zawodnik jest kryty poprzez obrońce jego partner z zespołu podchodzi do niego, albo ustawia się gdzieś na parkiecie mocno na nogach - nieruchomo. Atakujący ma za zadanie nakierować swojego obrońce tak, by ten "obciął się na zasłonie" a więc został poprzez zasłonę zatrzymany, uniemożliwia to wtedy obronę, zawodnik z piłką jest bez obrońcy. Może wtedy nastąpić przekazanie a więc obrońca który krył zawodnika stawiającego zasłonę kryje zawodnika z piłką. Zawodnik zasłaniający nie może wykonać tak zwanej "ruchomej zasłony" - to jest wtedy błąd i utrata piłki. Zasłona stawiana jest zarówno zawodnikowi, który jest w posiadaniu piłki jak i zawodnikowi który jest bez piłki, lecz po takiej zasłonie "uwalnia się" od obrońcy i można do niego podać piłkę na czystą pozycje. Przy okazji zasłony występuje kilka dodatkowych pojęć: zasłona od piłki - zawodnik będący w ataku kozłujący piłkę podaje w jedną stronę, a idzie na zasłonę w drugą tak, by umożliwić swojemu koledze z zespołu wyjście na czystą pozycje. Zasłona za piłką - bardzo podobnie tylko, iż kiedy zawodnik poda piłkę na przykład w prawo do kolegi z zespołu to podbiega do niego i "stawia" zasłonę. (dlatego nazywa się to od piłki i za piłką uciekamy tak jakby od piłki, lub idziemy za nią). Pick and roll to nazwa ze Stanów Zjednoczonych nie mająca polskiego odpowiednika. W chwili kiedy stawiana jest zasłona zawodnik który zatrzymał obrońcę odwraca się i kieruje w stronę kosza. Takie zagranie użytkowane jest bardzo regularnie. Wprowadza wiele zamieszania i atakujący wykorzystują nieporozumienia wsród obrońców do łatwego zdobycia punktów

Co znaczy Zbiórka:
Porównanie rzucie na kosz zawodnik, który złapie piłkę zalicza tak zwany zbiórkę. Piłką może odbić się od obręczy albo od tablicy, może również nie dolecieć do kosza po rzucie zwanym airball albo niedolot zasłona co znaczy.
Krzyżówka Zbiórka W Ataku:
Dlaczego zbiórka wykonana poprzez zawodnika, który atakuje na ten kosz, a wiec po nie celnym rzucie swojego kolegi z zespołu. Patrz: walka na desce, zbiórka, zbiórka w obronie zasłona krzyżówka.
Co to jest Zone Defense:
Jak lepiej patrz obrona strefowa zasłona co to jest.
Słownik Zbiórka W Obronie:
Kiedy zbiórka wykonana poprzez zawodnika, który broni ten kosz, czyli po nie celnym rzucie zawodnika z drużyny przeciwnej. Patrz: walka na desce, zbiórka w ataku, zbiórka zasłona słownik.
Czym jest Zwód:
Od czego zależy wykonuje ruch w jedna stronę a biegnie, kozłuje w druga. Np. kiedy zawodnik posiadający piłkę przed kozłowaniem zrobi ruch mylący przeciwnika i rusza w druga stronę. Jest sporo rodzajów zwodów, we zasłona czym jest.

Czym jest zasłona znaczenie w Słownik koszykówki na Z

  • Dodano:
  • Autor: