Definicja ASYSTA. Co to znaczy: zdobycie punktów. (Otwierające mu drogę do kosza, tzn. takie, po.

asysta co to jest

Czy przydatne?

Definicja asysta

Co to znaczy ASYSTA: to jest podanie to kolegi z zespołu pozwalające na mu zdobycie punktów. (Otwierające mu drogę do kosza, tzn. takie, po których zdobywa on punkty). Asysta może być do zawodnika pod koszem, może być na rzut z dystansu albo półdystansu. Istotne jest, by to właśnie nasze podanie pozwoliło partnerowi zdobyć punkty. Mówi się, iż asysta jest kiedy zawodnik wykonał najwyżej jeden kozioł. Jednak jeśli podaliśmy do kogoś piłkę, ten ktoś stoi w miejscu poprzez chwile robiąc zwody, później robi jeden kozioł i rzuca do kosza to wydaje mi się, iż asysty nie ma, gdyż w żaden sposób nie przyczyniliśmy się do zdobycia poprzez niego punktów. Jednak jeśli podajemy do kogoś na kontratak, a ten nie mając przed sobą obrońców zrobi nawet 5 kozłów to zaliczamy asystę gdyż to właśnie nasze podanie umożliwiło mu zdobycie punktów.(Oczywiście kojarzymy, iż kolega do którego podaliśmy trafia do kosza i punkty zdobywa, a nie tylko dostaje dobre podanie.) Sprawa asysty jest regularnie sporna. Spotkałem się z opinią, ze w lidze polskiej jeśli podamy do kogoś na rzut za 3 punkty, a ten trafi to i tak nie będziemy mieli asysty

Definicja atak szybki:
Co to jest kiedy drużyna broniąca w jakiś sposób pozyska piłkę (po straconych punktach, po przechwycie i tym podobne) i kiedy zdoła przeprowadzić atak gdy obrońcy z drużyny przeciwnej nie zdążą wrócić do obrony ASYSTA.
Definicja atak na kosz:
Co to jest patrz box out ASYSTA.
Definicja atak:
Co to jest kiedy drużyna jest w posiadaniu piłki i atakuje a więc chce zdobyć punkty ASYSTA.
Definicja alley oop:
Co to jest podanie do partnera z zespołu piłki nad kosz (nad obręcz), ten łapie piłkę w powietrzu i zalicza tzw. wsad. (Bardzo widowiskowe zagranie ASYSTA.

Czym jest asysta znaczenie w Słownik koszykówki na A

  • Dodano:
  • Autor: