Definicja Shot Clock (zegar rzutów). Co oznacza mierzący czas posiadania piłki poprzez drużynę.

shot clock zegar rzutów co to jest

Czy przydatne?

Definicja Shot Clock (zegar rzutów)

Co to jest SHOT CLOCK (ZEGAR RZUTÓW): zegar 24-sekundowy, mierzący czas posiadania piłki poprzez drużynę. Drużyna atakująca ma 24 sekundy na oddanie rzutu.

Definicja Screen (Zasłona):
Co to jest zawodnika, polegająca na opóźnieniu ruchów przeciwnika w obronie i utrudnienia mu zajęcia korzystnej pozycji, bez niedozwolonego kontaktu fizycznego. Regularnie zawodnik atakujący ma wolną drogę do shot clock (zegar rzutów).
Definicja Skills Challenge:
Co to jest najmłodszych konkurencji rozgrywanych w trakcie Weekendu Gwiazd. Najlepsi rozgrywający NBA maja do pokonania tor przeszkód, w trakcie którego popisują się kozłowaniem piłki, celnością podań i shot clock (zegar rzutów).
Definicja Sweep:
Co to jest możemy o tym mówić, gdy drużyna w serii w play-offs pokona przeciwnika nie oddając ani jednego meczu, a więc 4-0 shot clock (zegar rzutów).
Definicja Southeast Division:
Co to jest jedna z 3 wschodnich dywizji, w skład której wchodzą następujące zespoły: Miami, Orlando, Washington, Charlotte i atlanta shot clock (zegar rzutów).
Definicja Small Forward, SF (Słaby Skrzydłowy):
Co to jest dwóch przednich pozycji, regularnie jest kluczowym zdobywcą punktów dla drużyny. Aczkolwiek niekonieczni niżsi, zawodnicy zajmujący tę pozycję wykazują częściej zdolności strzeleckie niż defensywne shot clock (zegar rzutów).
  • Dodano:
  • Autor: