Definicja Point Guard, PG (obrońca punktujący). Co oznacza kluczowy organizator gry w drużynie.

point guard obrońca punktujący co to jest

Czy przydatne?

Definicja Point Guard, PG (obrońca punktujący)

Co to jest POINT GUARD, PG (OBROŃCA PUNKTUJĄCY): kluczowy organizator gry w drużynie. Prowadzi atak i przekazuje piłki najwspanialszym strzelcom.

Definicja Pomp Fake (Pompka):
Co to jest dostępny zwód, w trakcie którego zawodnik symuluje rzut, a kiedy przeciwnik wyskakuje do bloku, ten może go bez przeszkód ograć point guard, pg (obrońca punktujący).
Definicja Ppg (Points Per Game):
Co to jest skrót stosowany do podania średniej ilości punktów zawodnika w trakcie określonego czasu (sezon, play-offs point guard, pg (obrońca punktujący).
Definicja Play-Offs, PO:
Co to jest posezonowe, które mają na celu wyłonienie Mistrza NBA. Do play-offs awansuje 8 najlepszych drużyn z konferencji, bez podziału na dywizje. Od sezonu 2002/03 we wszystkich rundach gra się do 4 point guard, pg (obrońca punktujący).
Definicja Pivot (Piwot):
Co to jest ma miejsce wtedy gdy zawodnik trzymający w rękach piłkę wykonuje różne manewry nogą i ciałem, nie odrywając drugiej stropy od podłoża point guard, pg (obrońca punktujący).
Definicja Pacific Division:
Co to jest jedna z 3 zachodnich dywizji, w skład której wchodzą następujące zespoły: Golden State, LA Clippers, LA Lakers, Sacramento i Phoenix point guard, pg (obrońca punktujący).
  • Dodano:
  • Autor: