Definicja Sour. Czym jest całym świecie short drinka pochodzi z języka angielskiego i znaczy ".

sour co to jest

Czy przydatne?

Definicja Sour

Co to znaczy SOUR: Nazwa tego popularnego na całym świecie short drinka pochodzi z języka angielskiego i znaczy "kwaśny", co idealnie ustala jego kawaskowato-cierpki, cytrynowy smak. Ma on właściwości silnie skoncentrowanego ponczu i jest bardzo orzeźwiający. Dlatego chętnie spożywa się go w trakcie upałów, lecz także jako środek na "kaca". Przy jego sporządzaniu niezbędne jest użycie soku ze świeżo wyciśniętej cytryny, komponuje się go także z cukru i jednego rodzaju alkoholu. Składniki te miesza się z sporą ilością pokruszonego lodu w shakerze, a po przelaniu do szkła bogacie garniruje. Znana i lubiana jest także odmiana podgrzanego sour, tak zwany hot sour. Taka postać tego napoju jest doskonałym antidotum na chrypkę, ból gardła czy katar

Definicja Swizzle:
Co to jest drinka pochodzi od specjalnej pałeczki, mątewki którą miesza się drinki, nazywanej po angielsku swizzle stick. Tylko tę grupę drinków do dziś miesza się właśnie w ten sposób. U początków swizzel sour.
Definicja Składniki Przyprawowe:
Co to jest mają charakter szczególny, dodawane w małych ilościach, mogą zaostrzać smak i aromat albo zamieniać wygląd drinka. Do składników dodatkowych zaliczamy: bonifikatory, którymi są składniki o mocnych sour.
Definicja Sitko Barowe:
Co to jest do odcedzania z lodu drinków serwowanych straight up, które były przyrządzane w szklanicy bramańskiej albo shakerze dwuczęściowym. Sitko barowe złożona jest z okrągłej płytki ze sali nierdzewnej sour.
Definicja Sherry Sweet:
Co to jest objętość alkoholu 18-22%, hiszpańskie silne (alkoholizowane), słodkie wino, rodzaje słodkiego sherry: amoroso, palo cortado, cream, brown, east india sour.
Definicja Styl Klasyczny:
Co to jest jest przyrządzanie napojów mieszanych bezpośrednio w szkle, w szklanicy barmańskiej, dzięki shakera albo blendera, zachowując wszelakie standardy barmańskie. Skład sędziowski ocenia w pierwszej sour.

Czym jest sour znaczenie w Słownik definicji na S .

  • Dodano:
  • Autor: