Definicja Shooter. Czym jest popularnych short drinków. Ich nazwa pochodzi z języka angielskiego i.

shooter co to jest

Czy przydatne?

Definicja Shooter

Co to znaczy SHOOTER: To jest ekipa bardzo popularnych short drinków. Ich nazwa pochodzi z języka angielskiego i znaczy "strzelca", "myśliwego", "wystrzałowy". To jest mały drink mocnego alkoholu, prostego albo z dodatkiem innych składników, niekiedy wzbogacany sokiem z lime albo cytryny, a czasem również jakimś likierem. Wypija się go jednym łykiem ze małej szklaneczki o grubym dnie, której pojemność nie przekracza 70 ml., a z racji na ich nazwę kultywuje się odstawianie szklaneczki na bar z prawdziwym hukiem, imitującym wystrzał z pistoletu

Definicja Speed Flair:
Co to jest przygotowanie drinka albo drinków w jak najkrótszym czasie. Na zawodach barmańskich przygotowuje się z drinki z góry ustalone albo wylosowane z listy. W zależności od zawodów można korzystać własnego shooter.
Definicja Sherry Sweet:
Co to jest objętość alkoholu 18-22%, hiszpańskie silne (alkoholizowane), słodkie wino, rodzaje słodkiego sherry: amoroso, palo cortado, cream, brown, east india shooter.
Definicja Szklanka Highball:
Co to jest Szklanka highball- jej pojemność to 200-300 ml. To jest spora i prosta szklanka o grubym dnie, z której pije się drinki o tej samej nazwie. Szklankę tą nazywa się również colins albo spory tumbler shooter.
Definicja Sherry Dry:
Co to jest objętość alkoholu 15,5-16%, hiszpańskie silne (alkoholizowane), wytrawne wino, typu wytrawnego sherry: fino, oloroso, manzanilia, amontillado shooter.
Definicja Stopnie Wtajemniczenia:
Co to jest barman musi posiadać odpowiednią widzę i zdolności aby w jak największym stopniu zadowolić klienta i zaimponować mu. To sprawia, iż konieczne jest podnoszenie kwalifikacji. W zawodzie barmana shooter.

Czym jest shooter znaczenie w Słownik definicji na S .

  • Dodano:
  • Autor: