Definicja Shaker Bostoński. Czym jest również amerykańskim, jest pierwszym sprzętem tego typu.

shaker bostoński co to jest

Czy przydatne?

Definicja Bostoński Shaker

Co to znaczy SHAKER BOSTOŃSKI: Shaker bostoński, nazywany również amerykańskim, jest pierwszym sprzętem tego typu, który powstał w połowie XIX w. w Ameryce. Złożona jest on z dwóch części ze szklanicy i metalowego pojemnika ze stali nie rdzewnej, którego średnica jest większa od średnicy szklanicy. Istnieją również inne, europejskie odmiany tego shakera, które składają się z dwóch metalowych pojemników, jak we francuskim, bądź dwóch szklanych

Definicja Składniki Dodatkowe:
Co to jest mają charakter szczególny, dodawane w małych ilościach, mogą zaostrzać smak i aromat albo zamieniać wygląd drinka. Do składników dodatkowych zaliczamy: bonifikatory, którymi są składniki o mocnych shaker bostoński.
Definicja Szufelka Do Lodu:
Co to jest jest przydatna, gdy trzeba nałożyć sporą liczba lodu do szklanicy barmańskiej albo shakera. Szufelka taka posiada otwory, poprzez które przecieka woda z roztopionego lodu, dzięki czemu ogranicza się shaker bostoński.
Definicja Sling:
Co to jest shakerowany long drink. Składający się z ginu, cukru, soku cytrynowego z niewielkim dodatkiem wody sodowej. Niekiedy dodaje się do niego także inne likwory, zaprawia bittersem, ozdabia twistem ze shaker bostoński.
Definicja Szampan:
Co to jest objętość alkoholu 10,5-12%, fr. champagne, francuskie wino musujące wytwarzane tylko obok Szampanii, pozyskiwane w procesie fermentacji w butelkach czerwonych albo z białych winogron shaker bostoński.
Definicja Shooter:
Co to jest bardzo popularnych short drinków. Ich nazwa pochodzi z języka angielskiego i znaczy "strzelca", "myśliwego", "wystrzałowy". To jest mały drink mocnego alkoholu, prostego shaker bostoński.

Czym jest Shaker bostoński znaczenie w Słownik definicji na S .

  • Dodano:
  • Autor: