Definicja Metaxa. Czym jest grecka brandy z domieszką wina. Pochodzi z wysp Samos i Lemnos.

metaxa co to jest

Czy przydatne?

Definicja Metaxa

Co to znaczy METAXA: objętość alkoholu 30-35%, grecka brandy z domieszką wina. Pochodzi z wysp Samos i Lemnos. Wzbogacona ekstraktem z ziół, pośród nich jest między innymi anyż

Definicja Modyfikatory:
Co to jest pomocniczych należą modyfikatory, z którymi należy obchodzić się ostrożnie, gdyż w większych ilościach mogą przejąć rolę składnika głównego. Do modyfikatorów zalicza się: wódki gorzkie i anyżowe metaxa.
Definicja Melocoton:
Co to jest objętość alkoholu 18-20%, likier brzoskwiniowy, otrzymywany po poprzez aromatyzowanie spirytusu rektyfikowanego ekstraktem brzoskwiniowym, zawiera przynajmniej 100 g cukru/l metaxa.
Definicja Manzela Verde:
Co to jest objętość alkoholu 18-20%, hiszpański likier jabłkowy, otrzymywany po poprzez aromatyzowanie spirytusu rektyfikowanego ekstraktem jabłkowym, zawiera przynajmniej 100 g cukru/l metaxa.
Definicja Martini:
Co to jest stworzenia nie jest do końca wytłumaczona. Jakkolwiek w miksologii ustalono, iż cocktail ten zrodził się w 1860 r., ale nie wiadomo precyzyjnie, czy w San Francisco, czy w Nowym Jorku. Początkowo metaxa.
Definicja Malaga:
Co to jest objętość alkoholu 17%, hiszpańskie młode wino deserowe pochodzące z rejony Andaluzji o 15% zawartości cukru metaxa.

Czym jest Metaxa znaczenie w Słownik definicji na M .

  • Dodano:
  • Autor: