Definicja Julep. Czym jest drinka pochodzi od perskiego gul-ab albo arabskiego julab, co znaczy.

julep co to jest

Czy przydatne?

Definicja Julep

Co to znaczy JULEP: Nazwa tego wykwintnego long drinka pochodzi od perskiego gul-ab albo arabskiego julab, co znaczy "słodki napój - ulep". Jest nadzwyczajnie dostępny w Anglii i USA, gdzie jego znajomość sięga XVIII wieku. Podaj się go w bardzo niskiej temp., ma działanie orzeźwiające, chłodzące i zaspokaja marzenie. Kluczowym składnikiem Julep jest mięta pieprzowa, niekiedy mięta kędzierzawa, nie może być ona zbyt przerośnięta, zapewnia to wtedy wyróżniający, subtelny aromat, który uzyskuje się na drodze macerowania mięty w rozpuszczonym cukrze i alkoholu. Tradycyjnie robi się tego drinka na Kentucky Bonded Bourbon Whisky, lecz aktualnie można wykonywać go także na różnorodnych wódkach wytrawnych, czasem aromatyzowanych likierami. Obficie dekoruje się go miętą i podaje w mocno oszronionej szklance z długą, grubą rurką plastikową

Definicja Jaki Powinien Być Barman:
Co to jest zostać dobrym barmanem powinien w pierwszej kolejności posiadać odpowiednie cechy osobowościowe. To one mają magnetyczną moc, które sprawiają, iż klienci przychodzą z coraz większą przyjemnością i julep.
Definicja Jack Rose:
Co to jest short drink wykreowany w Nowym Jorku między rokiem 1900 a 1910 i skomponowany dla gangstera i nałogowego gracza w kasynie Jacoba Rosenzweiga, którego w środowisku nazywano Bald Jack Rose. Wg innej julep.
Definicja Jagermeister:
Co to jest objętość alkoholu 35%, niemiecki likier ziołowo-korzenny, otrzymywany z 56 ziół, korzeni i owoców z całego świata, dojrzewa powyżej rok w dębowych beczkach julep.
Definicja Jamaica Rum:
Co to jest objętość alkoholu 38%, naturalna wódka wytrawna, pozyskiwana raczej z melasy i piany z soku trzciny cukrowej o dużej ilości ekstraktu, dojrzewa 3-10 lat w beczkach po bourbonie julep.
Definicja Jak To Się Zaczęło:
Co to jest Egipcie, Gracji i Rzymie na dworach władców, kapłanów i możnych panów pojawiły się osoby, które pełniły posługi w dziedzinie opieki nad trunkami i ich nalewania. Jednak trudno aby było ich nazywać julep.

Czym jest julep znaczenie w Słownik definicji na J .

  • Dodano:
  • Autor: