Definicja Highball. Czym jest najpopularniejszy long drink, który powstał w 1880 r. w St. Louis w.

highball co to jest

Czy przydatne?

Definicja Highball

Co to znaczy HIGHBALL: To jest najprostszy i chyba najpopularniejszy long drink, który powstał w 1880 r. w St. Louis w stanie Missouri w stanach zjednoczonych ameryki. Jego historia wiąże się z postępem amerykańskich kolei, a najmodniejszy był właśnie w środowisku kolejarskim. W okresie gdy amerykańskie kolejnictwo zdobywało Zachód, wyraz highball znaczyło kulę wysoko zawieszoną na słupie, jako prototyp dzisiejszego semafora, sygnalizującą maszyniście drogę wolną, po otrzymaniu takiego sygnału pociąg musiał błyskawicznie ruszać. Pomocnicy konduktorów - hamulcowi, mieli jednak chwilę na wypicie "szybkiego" drinka, którym zwykle była whisky pół na pół zmieszana z wodą seltzerską (sodową). Inna wersja stworzenia Highballu jest związana z grami hazardowymi, gdzie highball oznacza typ pokera, gdzie gracze posługują się bilami (kulami). Aktualnie Highball sporządza się także na innych wódkach wytrawnych i rozcieńcza się nie tylko wodą sodową

Definicja Historia Wina:
Co to jest tego wykwintnego trunku sięga niepamiętnych czasów, a jego produkcja od zarania dziejów jest silnie zakorzeniona w kulturze. Zwykło się mówić, iż wino jest tak stare jak świat i od zawsze towarzyszy highball.
Definicja Historia Wódki:
Co to jest tego ukochanego poprzez nasz naród alkoholu stoją pod ogromnym znakiem zapytania. O pierwszeństwo w wynalezieniu wódki spierają się Polacy, Skandynawowie i Rosjanie. Nie możemy mieć pewności czy highball.
Definicja Highball:
Co to jest całym świecie i łatwe do wykonania long drinki. Praktycznie zaliczyć do nich możemy każdy likwor z 2-3 kostkami lodu, wlany do szklanicy typu highball i doszprycerowany wodą sodową, zwykłą wodą highball.
Definicja Hot Drink:
Co to jest drink - zadaniem tych gorących napojów jest rozgrzanie i pokrzepienie. Dlatego także największą popularnością cieszą się w zimne i chłodne pory roku, a w szczególności w momencie highball.
Definicja Historia Piwa:
Co to jest wspaniałego, złocistego trunku sięga kilku tys. lat wstecz. Wzmianki na temat piwa można odnaleĽć w najstarszych spisanych poprzez człowieka dokumentach, takich jak: Biblia, Kodeks Hammurabiego highball.

Czym jest Highball znaczenie w Słownik definicji na H .

  • Dodano:
  • Autor: