Definicja Flip. Czym jest najprawdopodobniej już od XVI w., uznawany jest za jeden z najstarszych.

flip co to jest

Czy przydatne?

Definicja Flip

Co to znaczy FLIP: Napój ten znany najprawdopodobniej już od XVI w., uznawany jest za jeden z najstarszych napojów mieszanych i zalicza się go do folkloru brytyjskiego. U swych początków był to wiejski gorący napój, przypominający polewkę, zrobiony z wina, cydru, piwa, rumu albo brandy, wymieszany z cukrem, jajkami i korzeniami. Jego autorstwo przypisuje się angielskiemu pisarzowi Edmundowi R. Emersonowi, który pierwszy opisał sposób jego wykonania. Podał on, iż do zrobienia Flipa potrzebny był flip dog, a więc narzędzie przypominające pogrzebacz, stosowane na barkach i małych statkach. Na początku napój dobrze rozbijano w szklanym kubku, a w dalszym ciągu wkładano do niego rozgrzany do czerwoności flip dog, by napój się błyskawicznie rozgrzał i spienił. Stąd właśnie przyjęła się jego nazwa. Emigranci angielscy przenieśli Flipa do Ameryki, gdzie najprawdopodobniej stał się tamtejszym pierwszym napojem mieszanym pitym na gorąco. Amerykańscy bartenderzy nigdy nie używali jednak flip doga do zrobienia drinka, ale modyfikowali receptrury, wzbogacając zapach i smak tego wybornego napoju. Dziś w Europie Flipy przygotowywane są raczej na zimno. Gdy napój jest dobrze przyrządzony, smakuje idealnie, w szczególności rano, aczkolwiek polecać go można także na inicjalne przedpołudnia albo do herbaty po południu i przed snem, jako night cup (kubek napitku przed snem). Flip jest szczególnie lubiany poprzez kobiety i poprzez rekonwalescentów, aczkolwiek i mężczyźni piją go - w szczególności na kaca

Definicja Flair:
Co to jest dowolny (Freestyle)- to jest efektowna robota polegająca na pokazaniu zdolności technicznych w posługiwaniu się sprzętem barmańskim w trakcie przygotowania drinka albo drinków, zachowując standardy flip.
Definicja Free Pouring:
Co to jest nalewanie alkoholu przy zastosowaniu nalewaków, bez użycia miarek barmańskich. Na zawodach barmańskich, w zależności od organizatorów, uczestnicy odmierzają dwoma rękoma z góry określoną albo losową flip.
Definicja Fancy:
Co to jest drinków, których nazwa pochodzi od słowa fantazyjny i idealnie oddaje charakter tych mieszanek alkoholowych. To są napoje o wyszukanej recepturze, intrygujących nazwach, komponowane w nietypowy flip.
Definicja Fizz:
Co to jest drinka pochodzi z języka angielskiego i znaczy "musować", "bzyczeć", a kolokwialnie także "szampan". To jest bardzo dostępny, orzeźwiający drink, podawany jako bardzo flip.
Definicja Fix:
Co to jest najsilniejszych long drinków. Świetnie orzeźwia i pasuje do picia między posiłkami. Podaje się go w tumblerze wypełnionym drobno pokruszonym lodem z dodatkiem apple brandy, brandy, ginu, rumu flip.

Czym jest Flip znaczenie w Słownik definicji na F .

  • Dodano:
  • Autor: