Definicja Egg Nogg. Czym jest long drink, znany już od 1775 roku, jest aktualnie tradycyjnym.

nogg co to jest

Czy przydatne?

Definicja Nogg Egg

Co to znaczy EGG NOGG: Ten najstarszy amerykański long drink, znany już od 1775 roku, jest aktualnie tradycyjnym napojem bożonarodzeniowym. Ma on właściwości pokrzepiające i jest wyśmienitym, posilnym, niskoalkoholowym drinkiem, który sugerowany jest osobom starszym i rekonwalescentom. Przyrządza się go na świeżym jajku, z dodatkiem mleka albo słodkiej śmietanki i napoju bądź kilku napojów alkoholowych. Jajko ubija się aż do spienienia w kubku shakera używając do tego łyżki barowej, dodaje się do niego cukier albo syrop cukrowy. W dalszym ciągu dodaje się 3-4 kostki lodu, wlewa porcję brandy, rumu bądź innego alkoholu i dwa razy tyle zimnego mleka. Całość wykłóca się w shakerze bardzo silnie i efektywnie, ale nie za długo. Tradycyjne Egg Nogg robi się na złocistym rumie albo brandy, a aktualnie sporządza się je także na whiskey, wódce, a nawet cydrze. Oprósza się go mieloną gałką muszkatołową, cynamonem albo inną sypką przyprawą. Zawsze do ich spożycia podaje się rurkę plastikową. Drinki te są także serwowane w wersji ciepłej, jako Hot Egg Nogg. Sporządza się go mieszając ubite z cukrem jajko z wrzącym mlekiem i dodatkiem alkoholowym

Definicja Europejski Wielki Powrót:
Co to jest kwitnącą sztuką amerykańskiej miksologii, a co za tym idzie z setkami wspaniałych cocktaili zapoznała się Europa. Amerykańscy autorzy podręczników barmańskich cieszyli się światową sławą, a wspólnie egg nogg.
Definicja Exhibition Flair:
Co to jest pokaz barmański opierający na podrzucaniu i żonglowaniu zarówno butelkami jak i szklankami, kubkami, shakerami i innym sprzętem barmańskim, mający spowodować jak idealne wrażenie na widzach egg nogg.
Definicja Elementy Dodatkowe - Dekoracje, Nazwa:
Co to jest dodatkowe jak wygląd, czy nazwa drinka także odgrywają istotną rolę. Aspekt wizualny ma cieszyć oko i zachęcić do skosztowania napoju mieszanego, należy jednak pamiętać aby nie przesadzać z egg nogg.
Definicja El Diablo:
Co to jest smaczny, czerwony long drink stworzony na bazie tequili, aczkolwiek pierwotnie najprawdopodobniej przyrządzany był na bazie rumu. Wykreowany został w latach 40. XX wieku w meksykańskim mieście Merida egg nogg.

Czym jest egg nogg znaczenie w Słownik definicji na E .

  • Dodano:
  • Autor: