Definicja Crusta. Czym jest których nazwa pochodzi od zdobienia cukrem brzegu szklanki, która.

crusta co to jest

Czy przydatne?

Definicja Crusta

Co to znaczy CRUSTA: To jest ekipa drinków, których nazwa pochodzi od zdobienia cukrem brzegu szklanki, która miałaby imitować crustę, a więc skorupę lodową. To są efektowne, silne i raczej męskie drinki. Ich kluczowym składnikiem jest brandy, gin albo whiskey, które aromatyzuje się rozmaitymi likworami, bittersami i dodaje akcent smakowy w formie soku z cytryny. Są one odmianą zmodyfikowanych cocktaili, serwowanych w specjalnie spreparowanych kieliszkach do wina, z dodatkiem twista ze skórki cytryny. Zostały wykreowane w XIX wieku poprzez Josepha Santiniego w City Exchange w Nowy Orleanie

Definicja Cobber:
Co to jest long drink o charakterze winno-owocowym. Wykonuje się go w pucharach bądź czarach najczęściej w 2/3 wypełnionych kruszonym lodem, na których wzorzyście układa się owoce. W dalszym ciągu całość zalewa crusta.
Definicja Creme De Banane:
Co to jest objętość alkoholu 24-28%, likier bananowy, otrzymywany nalewu i destylatu bananów, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l crusta.
Definicja Creme De Cacao White:
Co to jest objętość alkoholu 24-28%, likier kakaowy, otrzymywany z bezbarwnego destylatu z nalewu na zmielone ziarna kakaowca i aromatyzowany ekstraktem waniliowym, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l crusta.
Definicja Creme De Cassis:
Co to jest objętość alkoholu 15-20%, Francuski likier z czarnej porzeczki pochodzący z Dijon, otrzymywany z nalewu na czarne porzeczki, zawiera przynajmniej 400 g cukru/l crusta.
Definicja Cosmopolitan:
Co to jest cocktailem, powstałym najpierw lat 90. XX w. w Julie's Supper Club w San Francisko. Ten short drink, składający się z wódki, soku żurawinowego, curacao triple sec i soku z limonki, zdobył sobie crusta.

Czym jest crusta znaczenie w Słownik definicji na C .

  • Dodano:
  • Autor: