Definicja Crusta. Czym jest hiszpańskim. Jako pierwsza sporządziła ten cocktail w 1880 r. pewna.

crusta co to jest

Czy przydatne?

Definicja Crusta

Co to znaczy CRUSTA: To drink o rodowodzie hiszpańskim. Jako pierwsza sporządziła ten cocktail w 1880 r. pewna Hiszpanka - Santina, właścicielka sławnej hiszpańskiej kawiarni w Nowym Orleanie, jako BRANDY CRUSTĘ w dzisiejszej, uroczej postaci, serwując ją swoim gościom w kieliszku okoronowanym cukrem z dodatkiem spiralnie skrojonej skórki cytrynowej. Ten udoskonalony short drink, wielkości cocktailu, w swej pierwotnej postaci był znany już w 1860 r., ale sporządzano go trochę odmiennie. Obierano skórkę z połowy cytryny w kształcie paska o szerokości ok. 3 cm tak, by obrzynek mógł być dopasowany do średnicy kieliszka, gdzie umieszczano go w formie ściśle przylegającej poziomej, wewnętrznej obrączce, w ten sposób obrączka cytryny wystawała w połowie powyżej brzeg kieliszka. Do tak spreparowanego kieliszka wlewano zmiksowane ingrediencje: poza fundamentalną brandy, była to nieduża liczba soku cytrynowego i kostka lodu. Aktualnie Crustę wykonuje się we przedtem przygotowanym kieliszku, którego brzeg zwilża się cząstką plastra cytryny, po czym pokrywa się go obwódką cukru (poprzez zanurzenie w jego warstwie), mającą imitować "skorupę lodową", zwaną po z angielskiego: crust (czyt. krast)

Definicja Cherry Brandy:
Co to jest objętość alkoholu 24-30%, likier wiśniowy na bazie brandy, otrzymywany z nalewu na ciemnoczerwone wiśnie, zawiera przynajmniej 100 g cukru/l crusta.
Definicja Cuba Libre:
Co to jest jednego z najmłodszych long drinków, który po II wojnie światowej zrobił błyskawiczną karierę, będąc doskonałym połączeniem rumu z coca-colą, jest bardzo interesująca i zawiła. Kuba, największa wyspa crusta.
Definicja Curacao Orange:
Co to jest objętość alkoholu 30-35%, holenderski likier z ekipy curacao barwiony karmelem na pomarańczowo, otrzymywany ze słodkich i gorzkich skórek pomarańczy z wysp Curacao crusta.
Definicja Cobber:
Co to jest long drink o charakterze winno-owocowym. Wykonuje się go w pucharach bądź czarach najczęściej w 2/3 wypełnionych kruszonym lodem, na których wzorzyście układa się owoce. W dalszym ciągu całość zalewa crusta.
Definicja Chartreuse Zielony:
Co to jest objętość alkoholu 55%, słynny francuski likier korzenno-ziołowy, sporządzony poprzez zakonników w klasztorze La Grande Chartreuse w XVII wieku crusta.

Czym jest Crusta znaczenie w Słownik definicji na C .

  • Dodano:
  • Autor: