Definicja Crusta. Czym jest hiszpańskim. Jako pierwsza sporządziła ten cocktail w 1880 r. pewna.

crusta co to jest

Czy przydatne?

Definicja Crusta

Co to znaczy CRUSTA: To drink o rodowodzie hiszpańskim. Jako pierwsza sporządziła ten cocktail w 1880 r. pewna Hiszpanka - Santina, właścicielka sławnej hiszpańskiej kawiarni w Nowym Orleanie, jako BRANDY CRUSTĘ w dzisiejszej, uroczej postaci, serwując ją swoim gościom w kieliszku okoronowanym cukrem z dodatkiem spiralnie skrojonej skórki cytrynowej. Ten udoskonalony short drink, wielkości cocktailu, w swej pierwotnej postaci był znany już w 1860 r., ale sporządzano go trochę odmiennie. Obierano skórkę z połowy cytryny w kształcie paska o szerokości ok. 3 cm tak, by obrzynek mógł być dopasowany do średnicy kieliszka, gdzie umieszczano go w formie ściśle przylegającej poziomej, wewnętrznej obrączce, w ten sposób obrączka cytryny wystawała w połowie powyżej brzeg kieliszka. Do tak spreparowanego kieliszka wlewano zmiksowane ingrediencje: poza fundamentalną brandy, była to nieduża liczba soku cytrynowego i kostka lodu. Aktualnie Crustę wykonuje się we przedtem przygotowanym kieliszku, którego brzeg zwilża się cząstką plastra cytryny, po czym pokrywa się go obwódką cukru (poprzez zanurzenie w jego warstwie), mającą imitować "skorupę lodową", zwaną po z angielskiego: crust (czyt. krast)

Definicja Calvados (Apple Brandy):
Co to jest objętość alkoholu 40-45%, w najwyższym stopniu znana brandy jabłkowa, ta francuska wytrawna wódka jest destylatem cydru jabłkowego crusta.
Definicja Cocktaile W Polsce:
Co to jest trafiła także do Polski. Lata 30. są okresem rozkwitu kultury spożywania tych intrygujących napoi mieszanych. W licznych ekskluzywnych cocktail barach Warszawy i większych miast serwowano cocktaile crusta.
Definicja Creme De Manthe Green:
Co to jest objętość alkoholu 21-24%, Angielski likier miętowy barwiony na zielono, otrzymywany z ekstraktu miętowego, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l crusta.
Definicja Collins:
Co to jest szprycerowane log drinki podaje się w wysokich szklanicach o pojemności około 300 ml. Świetnie gaszą one marzenie, orzeźwiają i sugerowane są na gorące dni. To są drinku w miarę proste do wykonania crusta.
Definicja Chartreuse Zielony:
Co to jest objętość alkoholu 55%, słynny francuski likier korzenno-ziołowy, sporządzony poprzez zakonników w klasztorze La Grande Chartreuse w XVII wieku crusta.

Czym jest Crusta znaczenie w Słownik definicji na C .

  • Dodano:
  • Autor: