Definicja Collins. Czym jest drinka tkwi w łatwości wykonania, znakomitych walorach orzeźwiających.

collins co to jest

Czy przydatne?

Definicja Collins

Co to znaczy COLLINS: Tajemnica powodzenia tego drinka tkwi w łatwości wykonania, znakomitych walorach orzeźwiających - spora liczba lodu, "długie picie" (300-350 ml) i niskiej mocy. To doskonałe drinki na upalne dni i na bale, dansingi i potańcówki. Ten napój mieszany ma także własną niezwykłą historię. W Londynie, pod koniec XIX wieku, u zbiegu ulic Conduit Street i Hanover Square, w gospodzie "Limmer's Old House" serwowano gin z sokiem cytrynowym, cukrem i wodą sodową w bardzo wysokiej i oszronionej wąskiej szklanicy. Kluczowym kelnerem w gospodzie był wówczas bardzo lubiany poprzez gości John Collins, który przygotowywał i sprzedawał te orzeźwiające drinki. Gdyż cieszyły się one niecodziennym wzięciem, z trudnością nadążał z ich roznoszeniem. Wdzięczni goście, na cześć swojego ulubieńca, nazwali ten szprycerowany long drink JOHN COLLINSEM. John Collins początkowo był robiony na holenderskim ginie (genever), lecz zwolennicy angielskiego słodkawego i mocnego Old Tom Gin zamawiali Collinsy na tym właśnie ginie. W ten sposób powstał TOM COLLINS, który błyskawicznie stał się młodszym bratem Johna Collinsa. Poza Anglią do autorstwa Collinsów regularnie przyznają się Amerykanie, twierdząc, iż drink ten wywodzi się od Gin Slingu. Spora konsumpcja London Dry Gin spowodowała, iż Tom Collins był sporządzany wyłącznie na typie wytrawnego angielskiego ginu, zaś John Collins pozostał przy tradycyjnym ginie holenderskim. Jedynie w stanach zjednoczonych ameryki John Collins sporządzany jest na amerykańskiej blended whisky. Rodzina Collinsów zwiększyła się jednak nie tylko o te wspomniane ponad ich odmiany, lecz także o inne. Rozrost pomysłów na różnorakie odmiany tego drinka rozpoczyna się, gdy gin zaczęto zmieniać na inne wódki. W ten sposób powstał SANDY COLLINS (scotch whiskey), JACK COLLINS (applejack), PEDRO COLLINS (Puerto Rican Rum, MIKĘ COLLINS (irish whisky), PIERRE COLLINS (cognac albo brandy), COLONEL COLLINS (bourbon), IVAN COLLINS (vodka) i tak dalej Nie wszystkie nazwy Collinsów upraszcza się, podając w nich rodzaj użytego alkoholu, na przykład BRANDY COLLINS, czy TEQUILA SUNRISE, co od razu wskazuje na bazie jakiej wódki został on opracowany. Aktualnie Collinsy są wzbogacane wieloma sokami, winami, bittersami itp

Definicja Cobbler:
Co to jest oznacza "partacz", "łatacz starego obuwia" i jest zaprzeczeniem wykwintności tego oryginalnego amerykańskiego long drinka. W smaku cobblery są delikatne, orzeźwiające, dobre na collins.
Definicja Creme De Mure:
Co to jest objętość alkoholu 15-20%, Francuski likier jeżynowy, otrzymywany z nalewu na jeżyny, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l collins.
Definicja Creme De Banane:
Co to jest objętość alkoholu 24-28%, likier bananowy, otrzymywany nalewu i destylatu bananów, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l collins.
Definicja Cooler:
Co to jest drinka pochodzi z języka angielskiego i znaczy "chłodnik". To jest szprycerowany, orzeźwiający drink, świetnie gaszący marzenie. Fundamentalnym warunkiem ich serwowania jest mocne collins.
Definicja Creme De Manthe White:
Co to jest objętość alkoholu 21-24%, Angielski likier miętowy barwiony, otrzymywany z ekstraktu miętowego, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l collins.

Czym jest Collins znaczenie w Słownik definicji na C .

  • Dodano:
  • Autor: