Definicja Cobbler. Czym jest partacz", "łatacz starego obuwia" i jest zaprzeczeniem.

cobbler co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cobbler

Co to znaczy COBBLER: Nazwa Cobbler oznacza "partacz", "łatacz starego obuwia" i jest zaprzeczeniem wykwintności tego oryginalnego amerykańskiego long drinka. W smaku cobblery są delikatne, orzeźwiające, dobre na gorące popołudnia i na eleganckie przyjęcia towarzyskie. Drink ten stał się dostępny w stanach zjednoczonych ameryki już w 1809 r. Jego wykonanie wymaga sporych zdolności i talentu i dobrego gustu barmana, a również owoców w doskonałym stanie i dużej staranności wykonania. Jego kluczowym składnikiem początkowo było wino. Sporą szklanicę napełniano kruszonym lodem, dodawano wino, cukier i sok cytrynowy. Po zmieszaniu mikstury łyżeczką barową, drink był obficie i luźno garnirowany plastrami pomarańczy albo sezonowymi owocami. Etapowo amerykańscy bartenederzy wzbogacali Cobbler dodając do niego curacao i inne likiery, by wzmocnić smak owocowy, o czym wspomina Jerry Thomas w swym klasycznym poradniku. W 1880 r. zrobiono Cobbler na whisky (nazywając go RAY albo Whisky COBBLER) jako substytucie wina. Od 1890 r. do Cobblera dodawano szampana. Moda na Cobblery zadomowiła się na dobre także w Europie, a francuskie cobblery zyskały miano w najwyższym stopniu wykwintnych i ozdobnych. Na warstwę tłuczonego lodu, umieszczonego do 2/3, a nawet 3/4 pojemności dużego trójkątnego kielicha, posypaną cukrem krystalicznym, układano, asymetrycznie albo symetrycznie, dekoracyjne wzory z różnych owoców, po czym całość zalewano doprawionymi winami

Definicja Collins:
Co to jest powodzenia tego drinka tkwi w łatwości wykonania, znakomitych walorach orzeźwiających - spora liczba lodu, "długie picie" (300-350 ml) i niskiej mocy. To doskonałe drinki na upalne dni i na cobbler.
Definicja Cynar:
Co to jest objętość alkoholu 16,5%, włoski gorzki aperitif otrzymywany z karczochów i ziół cobbler.
Definicja Cosmopolitan:
Co to jest cocktailem, powstałym najpierw lat 90. XX w. w Julie's Supper Club w San Francisko. Ten short drink, składający się z wódki, soku żurawinowego, curacao triple sec i soku z limonki, zdobył sobie cobbler.
Definicja Cuba Libre:
Co to jest jednego z najmłodszych long drinków, który po II wojnie światowej zrobił błyskawiczną karierę, będąc doskonałym połączeniem rumu z coca-colą, jest bardzo interesująca i zawiła. Kuba, największa wyspa cobbler.
Definicja Cherry Brandy:
Co to jest objętość alkoholu 24-30%, likier wiśniowy na bazie brandy, otrzymywany z nalewu na ciemnoczerwone wiśnie, zawiera przynajmniej 100 g cukru/l cobbler.

Czym jest Cobbler znaczenie w Słownik definicji na C .

  • Dodano:
  • Autor: