Definicja Cobber. Czym jest o charakterze winno-owocowym. Wykonuje się go w pucharach bądź czarach.

cobber co to jest

Czy przydatne?

Definicja Cobber

Co to znaczy COBBER: To jest delikatny long drink o charakterze winno-owocowym. Wykonuje się go w pucharach bądź czarach najczęściej w 2/3 wypełnionych kruszonym lodem, na których wzorzyście układa się owoce. W dalszym ciągu całość zalewa się winami mieszanymi w shakrze, aromatyzuje sokiem z cytrusowymi i likierami. Serwuje się także Cobbery wykonane na bazie brandy czy whiskey, szprycerowane wodą sodową, lemoniadą czy winami musującymi

Definicja Cynar:
Co to jest objętość alkoholu 16,5%, włoski gorzki aperitif otrzymywany z karczochów i ziół cobber.
Definicja Creme De Cafe:
Co to jest objętość alkoholu 24-28%, likier kawowy, otrzymywany z nalewu na świeżo paloną mieloną kawę, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l cobber.
Definicja Creme De Framboise:
Co to jest objętość alkoholu 15-20%, Francuski likier z truskawek, otrzymywany z nalewu na truskawki, zawiera przynajmniej 250 g cukru/l cobber.
Definicja Curacao Blue:
Co to jest objętość alkoholu 24-26%, holenderski likier z ekipy curacao zabarwiany na niebiesko, otrzymywany ze słodkich i gorzkich skórek pomarańczy z wysp Curacao cobber.
Definicja Chartreuse Żółty:
Co to jest objętość alkoholu 40%, słynny francuski likier korzenno-ziołowy, sporządzony poprzez zakonników w klasztorze La Grande Chartreuse w XVII wieku cobber.

Czym jest cobber znaczenie w Słownik definicji na C .

  • Dodano:
  • Autor: